Balayına Giderken Yanınıza Almanız Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar

Balayı valizinde neler olmalı?

Hayatınızın en özel günlerinden birisi olan düğününüzün ardından, uzun süreli stres, sıkıntı ve karmaşanın ardından güzel bir balayı düşünüyorsanız size önerilerimiz var. Balayınızın düğün koşturması gibi karmaşık ve yorucu olmasını istemiyorsanız balayına giderken yanınıza almanız gerekenleri iyi hesaba katmalısınız.

Düğün yorgunluğu rahat rahat atmak için balayı valizinizi eksiksiz hazırlamalısınız. İşte sizlere bir balayı valizinde neler olmalı sorusuna verilecek cevaplar.

Sponsorlu Bağlantılar

valiz

Hem şık hem spor

Tabii ki her şeyden önce gideceğiniz yere karar vermiş ve o atmosfer için uygun giyim tarzını oluşturup eksiklerinizi gidermiş olmalısınız. Gideceğiniz iklim ve yapacağınız tatilin niteliğine göre şık veya sportif kıyafet kombinasyonlarınızı seçin.

Pratik seçimler yapın

Seçimlerinizi yaparken her koşula da fonksiyonelliğe özen gösterin. Örneğin bir eteği ya da pantolonu birden fazla bluzla kullanabileceğiniz renk ve modelde seçin. Çantanızın bol cepli olmasına, cüzdan veya pasaport gibi önemli eşyalar için yeterince güvenli ceplere sahip olmasına dikkat edin.

Hangi ayakkabıları almalı

Kadınların çok sık düştüğü bir tuzağa düşmeyin: valizinizi ayakkabılarla doldurmayın. Hazırladığınız bütün kıyafet kombinasyonlarını göz önünde bulundurarak bir şık bir spor ayakkabıyla kendinizi kısıtlayın.

Havaya göre düşünün

Havanın beklediğinizden soğuk ya da sıcak olma ihtimallerini düşünerek hazırlanın. Aldığınız kıyafetler hava soğuk olursa üst üste giyilerek katmanlar oluşturabilecek ya da sıcak gelirse katları çıkarılabilecek şekilde olsun.

Kıyafet seçimi

Kıyafetlerle ilgili son önerim kıyafet ve aksesuarlarınızı önceden belirlediğiniz bir renk skalasından seçmeniz, yani bir bakıma kendi balayı modanızı yaratmanız. Bu sayede hem yanınıza daha az eşya götürüp yine de şık olabilirsiniz. Hem de eşinizin kafasında – o farketmese bile- ona balayınızı çağrıştıran bir tarz oluşturmuş olursunuz.

Detaylara dikkat edin

Kıyafetler işin görünen kısmı, ancak görünmeyen tarafta en az kıyafetler kadar özen göstermeniz gereken başka şeyler de var:

Eğer gittiğiniz yerde otelde konaklayacaksanız rezervasyon belgelerinizi, yolculukta kullanacağınız biletlerinizi, pasaport ve kimliklerinizi, önemli cep telefonlarının yazılı olduğu minik bir defteri yanınıza aldığınızdan emin olun.

Evinizin anahtarını valizinizin dibine değil, döndüğünüzde rahatça ulaşabileceğiniz bir yere koyun. Balayında da olsanız her anı birlikte geçirmeyeceğinizi düşünerek kitap, bilgisyar gibi kişisel eğlenceliklerinizi yanınıza almayı unutmayın. Kozmetikler, şampuan&kremler ve parfümler için tester boylarında ürünler götürün, koskoca şişeleri yanınızda taşımayın. Acil durumlar için eczaneden bir alerji kremi, bir de geniş spektrumlu antibiyotik alın, zira bunlar en olası sağlık sorunları.

Son olarak da valizinizi hazırlarken eşinizle iletişim halinde olun ki aynı şeylerden ikişer tane alıp boşu boşuna taşımış olmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir