Bebek Odası Nasıl Hazırlanır? (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeğinizin Odasını Doğru Hazırlayın

Dünyaya gözlerini açacak olan bebeğiniz için bebek odası hazırlamak bir zevkli bir iştir.Ebeveynler heyecanla odayı hazırlamak , düzenlemek ister.Odanın rengi eşyaları hepsi ayrı ayrı heyecanlandırır.Bebek odasını hazırlarken tehlike oluşturabilecek her şeyi düşünüp ona göre oda hazırlanmalı.Özellikle bebek için rahat ve emniyetini sağlayacak şekilde oda hazırlanmalı.

Odanın mobilyaları sağlıklı malzeme olmasına dikkat edilmeli.Ama en çok dikkat edilmesi gereken şey kanserojen madde içeren malzemeden yapılmamış olmasına bakılmalıdır. Bebeğiniz için odasını hazırlarken size yardımcı olabilecek birkaç tavsiyeler.

Sponsorlu Bağlantılar

Odayı Hazırlarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebeğinizin gelişim sürecinde zamanını geçireceği odasında fonksiyonel mobilyalar, sağlıklı malzeme ve güvenlik en önemli etkenlerden.

Bebek yatağı mutlaka bebek doğmadan önce seçilmeli. Tüm mobilyalarda olduğu gibi fonksiyonellik ve sağlıklı malzemelere dikkat edilmeli.

Bebeğinizin minik kıyafetlerini, iç çamaşırlarını, çorap ve tulumlarını koyabileceğiniz şifonyeri kullanmadan önce mutlaka temizleyin. Satın alırken çekmece derinliklerine, sesiz çalışmasına ve malzemesine dikkat edin.

Bebek dolapları genellikle ince ve kısa üretilir. İlk görünüşte minik halleri göze sevimli gelse de bebeğinizin çobucak büyüyeceğini unutmayın ve eğer bütçeniz varsa büyük bir dolap seçmeye özen gösterin.

Genel olarak mobilyaları seçerken hatlarının yuvarlak olmasına dikkat edin. Ve mümkün olduğunca cam malzemelerden uzak durun.

Odayı düzenlerken kendinizi de unutmayın. Odaya bir köşe koltuğu alarak uykusuz gecelerinizde kendinize yardımcı olun. Uykusuz geceler sizi bekliyor.

Bebeğinizin emekleme döneminde halılar büyük önem taşıyor. Antibakteriyel özellikli, minimum tüylü modeller bebeğinizin sağlığı açısından önem taşıyor.

Aydınlatmada spot, floresan gibi sert ışıklar yerine sarı ve daha yumuşak aydınlatmalar seçmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bütçeniz uygunsa oda mobilyalarını almadan önce bir tema belirleyin. Denizci, hayvan, melek, prenses, romantik gibi. Bu tema mobilya ve aksesuar seçiminde işinizi kolaylaştıracaktır.

Bebek odanızda eğer uygun bir yer var ise şık bir sedir veya koltuk ekleyenilirsiniz.

KADINVEKADIN.net/Pelin Ertürk

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir