Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sponsorlu Bağlantılar

Beyaz eşya seçiminin önemi

Evinizi yenilemeyi düşünüyorsanız yada yeni evlendiğiniz için beyaz eşyaları almayı planlıyorsanız işinize çok yarayacak eşya seçim önerilerini sizlerle paylaşıyoruz.

Beyaz eşya seçimi sanıldığı gibi kolay değildir ve bilinçli bir şekilde seçilmediğinde ileride sorunlara neden olabilir. Aldığınız beyaz eşyaların ne kadar yer kapladığı, ne kadar enerji tükettiği ve hacminin ne kadar olduğu gibi faktörler kesinlikle dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

Sponsorlu Bağlantılar

Gelin şimdi beyaz seçerken dikkat etmeniz gereken hususları ve püf noktaları sıralayalım;

beyaz eşya

Beyaz eşya alacaklara öneriler

– İhtiyacınıza ve evinize en uygun olabilecek modelleri seçin.

– Hacim, beyaz eşya alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konudur. Öncelikle beyaz eşyanın yerleştirmek istediğiniz yere sığıp sığmayacağından emin olun.

– Beyaz eşya seçerken, ürünün fiyatından çok kullanım kolaylığı ve işleviyle ilgilenin.

– Teknik servis desteği olan markaları tercih edin.

– Cihazın ne kadar enerji tükettiğini gösteren “enerji sınıfı” birimine göz atın. Bu birim A harfinden F harfine giden sıralama ile verimliliği gösterir. A grubu, bu sınıflar içinde en verimlisi olup aynı performansı minimum enerji harcayarak yerine getirir.

– Herhangi bir elektrik kesintisinde sorun yaşamak istemiyorsanız, buzdolabınızı alırken öncelikle saklama süresine dikkat edin.

Sponsorlu Bağlantılar

– Gıdalarınızı kolaylıkla saklamak için rafları geniş ve kullanışlı buzdolaplarını tercih edin.

– Bulaşık makinesi alırken, makinenin çok programlı olmasından ziyade ihtiyacınızı görecek programlara sahip olmasına dikkat edin.

– Çamaşır makinesi alırken kısa süre ve ön yıkama programlarının olmasının yanı sıra ihtiyacınıza göre kg kapasitesi ve sıkma devri özelliklerini de göz önünde bulundurun.

– Yorgan yastık gibi eşyaları yıkamak ya da kuru temizlemeye para vermek istemeyenler yüksek kapasiteli makineleri tercih etmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir