Boşanmaya Neden Olan Evlilik Hataları

Sponsorlu Bağlantılar

Evlilikte Geri Dönülmez Hatalar

Her evlilikte sorunlar olur. Ancak bazı sorunlar yada çiftlerden herhangi birinin yaptığı hatalar işi dönülmez noktalara getirebilir. Bazen bilerek bazen de istemeyerek yapılan yanlışlar evliliği bitirme noktasına getirebiliyor ve boşanma ile sonuçlanabiliyor.

Bir evliliği bitiren ve boşanmaya götüren 10 farklı davranışı ve bunlara karşı yapmanız gerekenleri sıralıyoruz. Sert tartışmalar, aşağılamak, duygusal kopukluklar boşanmaya götüren nedenlerin başında gelir. Gelin şimdi boşanmaya neden olabilecek hataların ve davranışların neler olduğuna göz atalım.

Sponsorlu Bağlantılar

rp_bosanma.jpg

Boşanmaya Neden Olan Davranışlar

 1. Eşlerden biri yüksek sesle, sert ve saldırgan bir şekilde başlayıp karşı tarafı aşağılaması kavgayı büyütür ve işi boşanmaya götürür.
 2. Ağır eleştiri ve aşağılama da boşanma nedenidir. Özellikle kişiliğe yönelik eleştiriler ve aşağılamalar insanın onurunu zedeler.
 3. Pek çok kişi eşinden herhangi bir eleştiri aldığında savunmaya geçmesi eşini suçlamanın bir diğer yöntemidir. Savunmaya geçerek eşinize bu benim değil senin problemin demiş oluyorsunuz.
 4. Tartışma ve konuşma sırasında sessizliğe bürünmek ve iletişimi kesmek karşıdaki kişi tarafından tepki olarak algılıyor ve tartışmayı daha fazla alevlendiriyor.
 5. Tartışma sırasında bedende oluşan fizyolojik değişimler örneğin kalp atışının hızlanması, adrenalinin ve kan basıncının artması eşlerin tartışmayı sürdüremeyecek bir noktaya gelmesini sağlıyor.
 6. Bir tartışma sırasında ya da sonrasında bunu telafi edebilecek herhangi bir özür veya af dilemenin olmaması boşanmanın diğer belirtilerinden biri.
 7. Boşanmayı sağlayan nedenlerden biri de çiftin geçmişle ilgili olumsuz şeyleri hatırlamaları ve sürekli gündeme getirmeleri.
 8. Çiftler birbirleri ile ilgili bir olumsuzluk yaşadıklarında bunu sonraya saklamaya veya birkaç olay üst üste geldiğinde eşi ile paylaşmaya çalışabiliyor. Bu durumun sık olması ise boşanmaya neden olabiliyor.
 9. Duygusal kopukluk eşlerin eskisi gibi birbirleri ile hiçbir şeyi paylaşmamaları, beraber vakit geçirmemeleri kısacası “biz” olmaktan çıkarak sadece birer birey olarak hareket etmeleri anlamına geliyor.
 10. Eşlerin birbirlerinden gelen etkilere açık olmaları ve birbirlerini dikkate almaları yerine diğerinin söylediği, düşündüğü şeyi reddetmeleri ya da önemsememeleri.
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

  WebMZB
  09 Mayıs 2016 - 17:48

  bu durumu yaşamış biri olarak size tavsiyem herhangi bir sorununuz varsa geç kalmadan Evlilik terapistine gitmenizdir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir