Dar Ayakkabıları Genişletmek İçin Yöntemler

Sponsorlu Bağlantılar

Dar ayakkabıları esnetmek kolay

Dar ayakkabınızı esnetmek istiyorsanız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Çok sevdiğiniz ayakkabınız size artık dar geliyorsa yada yeni aldığınız ayakkabı ayağınızı sıkıyorsa kendi imkanlarınızla ayakkabınızı genişletebilirsiniz.

Ayakkabınızı evde kendi yöntemleriniz ile kolayca genişletebilirsiniz ve ayakkabınızın ayağınızı sıkmasından kurtulabilirsiniz.İşte çok işinize yarayacak pratik öneriler.

Evde giyme yöntemi

Bir ayakkabıyı esnetmenin en kolay yolu onları önce evde giyip dolaşmanızdır. İlk giydiğinizde rahat olmasalar bile ev işi, bilgisayar başında çalışmak gibi işleri yaparken onları giymeniz esnemelerini sağlayacaktır. Bu sırada kalın bir çift çorap ya da birkaç çorap giymeyi unutmayın!

dar ayakkabı

Donan ayakkabıları açma

Ağzı kapanan bir poşet alın ve yarısına kadar su ile doldurun. Poşetin akıtmadığından emin olduktan sonra ayakkabınızın içine bu poşetleri sokun, ayakkabınızın neresi dar geliyorsa oraya yerleştirmenizi öneririz, daha sonra ayakkabılarınızı içindeki poşetlerle buzluğa atın. Suyun buz olmasını bekleyin. Ayakkabının içindeki su, buz olurken genişleyecek ve böylece ayakkabınız da genişleyecektir. Daha sonra ayakkabıları buzluktan çıkartın ve evin içinde biraz giyin. Ama size önerimiz içlerine çorap giymeniz, buzluktan çıktıkları için soğuk olabilirler.

Spreyle genişletme

Ayakkabı satan mağazalarda bulabileceğiniz esnetici spreyleri şişenin arkasındaki talimatlara göre kullanabilirsiniz.

Fön makinası esnetme

Ayağınıza kalın çoraplar giyin ve ayakkabılarınızı giyin. Daha sonra fön makinanızı ayakkabılarınıza (direkt olmayacak şekilde) tutun ve ayakkabılar ısındıkça parmaklarınızı içinde oynatın. Soğuduktan sonra ayakkabıları tekrar deneyin, hala acıtıyorlarsa işlemi tekrarlayın.

Patates kullanma

1-2 adet patatesin kabuklarını soyun, eğer ayakkabının uçları canınızı acıtıyorsa patatesleri itebildiğiniz kadar ayakuçlarına itin. Patatesleri ayakkabınızın içinde gece boyunca bekletin.

Ayakkabı kalıpları

Ayağınızla aynı numarada bir ayakkabı kalıbı alın ve küçük gelen ayakkabılarınızın içine koyun. Fakat işe yaraması için birkaç gün beklemeniz gerekmekte.

Arabanızla üzerlerinden geçin

Evet kulağa korkunç geliyor ama bu yöntem bazen gerçekten de işe yarıyor. Tabii ayakkabınızın biraz yıpranmış görünmesini sorun etmeyecekseniz. Mesela bu yöntem, botlar için iyi bir alternatif olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir