Deterjan Kullanmadan Doğal Yöntemlerle Çamaşırları Beyazlatma

Sponsorlu Bağlantılar

Kimyasal Deterjan Kullanmadan Çamaşırları Beyazlatın

Hanımların en büyük sorunlarından birisi de doğru detarjanı bulmaktır. Ancak doğru deterjanı buldum diyenler bile bir süre sonra beyaz çamaşırlarının sarardığını görür. Zamanla sararan ve ilk günkü beyazlığını yitiren çamaşırları kimyasal madde içeren deterjanlar kullanmadan tamamen doğal yollarla beyazlatacağınızı biliyor musunuz?

Genellikle çamaşır suları kullanılarak beyaz çamaşırlar beyazlatılır. Diğer çamaşırlardan ayrı yıkanır ve güneşte kurutulması tavsiye edilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kimyasal madde kullanmak yerine doğal yöntemleri de tercih edebilirsiniz.

Çamaşır kurutma

Doğal Yöntemlerle Çamaşırları Beyazlatma

Ev temizliğinde sıkça kullanılan saf sirke, çamaşır beyazlatmada da kullanılabilmektedir. 1 bardak sirke ruhunu çamaşır makinesinin deterjanın üstüne deterjan gözüne koyun. Makineyi beyazların yıkama derecesinde çalıştırın. Koku, çamaşırlar kuruduktan sonra gidecektir.

Çamaşırları saf sirke – su karışımına koyun ve bir gece bekletin. Arından çamaşırları normal şekilde yıkayın.

Temizliğin kurtarıcılarından karbonat, çamaşır beyazlatmada da fayda sağlamaktadır. Yarım bardak karbonatı, çamaşır deterjanının üzerine çamaşır gözüne koyun. Arından çamaşırları normal şekilde yıkayın.

Limon suyu da doğal bir temizleyicidir. Çamaşır miktarına göre yarım ya da çeyrek bardak limon suyu çamaşır makinesinin deterjan gözüne deterjanın üzerine koyun ve normal şekilde yıkayın.

Bu doğal yöntemleri kullanarak da çamaşırlarınızı bembeyaz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir