Egzersiz Yapmanın Faydaları Nelerdir ?

Sponsorlu Bağlantılar

Egzersiz fizik aktivitelerin hepsine denebilir.Kendiniz daha iyi hissetmek için,daha sağlıklı olmak için mutlaka egzersiz yapın.Gün içerisinde yapacağınız bir kaç bedensel hareket vücudunuz için daha sağlıklı olmasına neden olacaktır.Herkesin uygulayabileceği egzersiz hareketleri vardır. Evde de rahatça uygulayabilirsiniz.

Egzersizleri Sağladığı Faydalar

1. Egzersiz ruh halinizi iyileştirir..

Sponsorlu Bağlantılar

Stresli bir gün sonrasında hafiflemeye mi ihtiyaç duyuyorsunuz? Bir jimnastik salonuna gidin ya da sakinleşmek için 30 dakika hızlı yürüyün. Egzersiz beyin kimyasallarını canlandırır, sizi daha mutlu eder ve rahatlatır. Düzenli olarak egzersiz yaparsanız daha iyi görünür ve hissedersiniz. Egzersiz depresyon veya kaygı gibi sorunların üstesinden gelmenize de yardımcı olur.

2. Egzersiz kronik hastalıklarla mücade eder

Kalp hastalıkları konusunda endişeli misiniz? Osteoporozdan nasıl korunabilirsiniz? belki düzenli egzersiz size bu konularda yardımcı olabilir.

Düzenli egzersiz kan basıncınız ile kolesterolünüzün düzenlenmesi için yararlıdır. Ayrıca, osteoporoz, diyabet tip 2 ve bazı kanser tiplerine karşı koruyucudur.

3 Egzersiz formda kalmanızı sağlar

Zayıflamak mı istiyorsunuz? Bazı zamanlarınızı yürüyerek veya fiziksel aktiviteler yaparak değerlendirin. Bu işin mantığı oldukça basit.. Egzersiz yaparsanız kalori yakarsınız. Çok egzresiz yaptıkça daha çok kalori yakarsınız ve kilonuzu kontrol altında tutarsınız. Bunun için özel bir jimnastik salonuna gitmek zorunda değilsiniz. Asansör yerine merdivenleri kullanabilirsiniz. Öğle yemeğine kadar yürüyebilirsiniz. TV izlemek yerine kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz. Hareketliliğiniz için gereken enerjiyi depolamak için beslenmenize de dikkat etmelisiniz.

4. Egzersiz kalbinizi ve akciğerlerinizi güçlendirir

Alışveriş yapmak veya gündelik işler nefesinizin daralmasına neden oluyor mu? Düzenli egzersiz nefes almanızı kolaylaştırır.

Egzersiz oksijen ve beslenme gibi unsurları düzenler. Gerçekte kardiovasküler sisteme daha çok faydası vardır. Damarların genişleyerek kan dolaşımının daha iyi yapılabilmesini sağlar. Kalbiniz ve ciğerleriniz iyi çalıştığında, eğlenceli şeyler yapacak daha çok zamanınız olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

5. Egzersiz daha iyi uyumanızı sağlar

Uykusuzluk mu çekiyorsunuz ya da çok mu uyuyorsunuz? Gün boyu yapacağınız fiziksel aktiviteler size bu konuda yardımcı olabilir. İyi bir gece uykusu konsantrasyonunuzu, üretkenliğinizi ve moralinizi yükseltir. Düzenli egzersiz hemen ve derin uyumanızı sağlar. Eğer uyku sorunlarınız varsa ikindi gibi egzersiz yapın. Egzersizden 5-6 saat sonra vücut ısınız azalacak ve rahatça uyuyacaksınız.

6. Egzersiz seks yapamınızı hareketlendirir

Seks yapmak için çok mu yorgunsunuz? Egzersiz sizi bu durumdan kurtarabilir. Düzenli egzersiz daha enerjik ve iyi hissetmenizi sağlar. Bu seks yaşamınız olumlu etkileyen bir unsur olabilir. Ayrıca, seksten daha çok keyif almanızı sağlar. Özellikle düzenli olarak egzersiz yapan erkekler, ileri yaşlarda erektil sorunlarla daha az karşılaşır.

7. Egzersiz sizi yorabilir ancak eğlencelidir. Eğlenin!

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir