Evde Yapılan Doğal Temizlik Ürünlerinin Tarifi

Sponsorlu Bağlantılar

Doğal Temizlik Ürünü

Piyasada satılan temizlik ürünlerinin içerisinde bir çok kimyasal katkı maddesi bulunuyor ve kimyasal katkı maddelerinin çoğu kanserojen etkiye sahip. Bu kimyasal temizlik ürünleri özellikler alerji gibi hastalıklardan kanser gibi ölümcül hastalıklara kadar bir çok hastalığa neden olabiliyor.

Sağlığa çok zarar veren bu kimyasal temizlik ürünlerini yerine evde kendi sağlıklı temizlik ürünlerinizi hazırlayabilirsiniz. Tamamen doğal ve kimyasal içermeyen temizlik ürünlerini kendiniz evde yapmak istiyorsanız Dr Mercola’nın tarifine göz atın. Hem ucuz hemde sağlıklı temizlik ürünü yapmayı öğrenelim.

Ucuz ve Sağlıklı Temizlik Ürünü Yapma

Gerekli Malzemeler:

  •  Karbonat
  •  Sirke
  •  Boraks (internetten yada büyük marketlerden alabilirsiniz)
  •  Hidrojen peroksit (Eczanelerden satın alabilirsiniz)
  •  Arap sabunu
  •  Organik esansiyel yağlar (güzel koku vermek için isteğe bağlı)
  •  Karıştırma kapları
  •  Sprey şişeleri
  •  Mikro fiber bezler

Karbonatlı temizlik ürünü yapma

Banyo ve mutfaktaki kirleri ovmak için karbonat kullanabilirsiniz. Karbonatlı temizlik ürünü yapmak için iri delikli bir tuzluğa karbonatı doldurun ve bu karbonatın içerisine anti bakteriyel etkiye sahip lavanta ve çay ağacı yağlarından dökün. Ovmak istediğiniz her yere bu karışımı dökerek temizleyin.

Elma sirkeli karbonatlı temizlik ürünü yapımı

Elma sirkesi ile karbonat karıştırıp köpüklü bir karışım elde edilir. Bu karışım ağrıları gidermek ve detoks için banyo suyuna eklenebilir. Banyodan sonra küvet ve gideri de temizlenmiş olur.Bu karışımı lavabo açıcı olarak kullanabilirsiniz. Lavabo açmak için ayrı ayrı da kullanmak mümkündür. Önce lavaboya karbonat dökülür ve sonra sirke dökülüp 15 dk beklenir. 15 dk sonra sıcak su dökülerek lavabo açılır.

Çamaşır yumuşatıcısı karbonat

Sponsorlu Bağlantılar

Karbonatı çamaşır yumuşatıcısı olarak da kullanmak mümkündür. Ayrıca karbonat ile gümüşleri de parlatabilirsiniz. Sıcak suya karbonat eklenir ve gümüşler temizlenene kadar bu içerisinde bekletilir. Daha sonra durulanır.

Bütün ev temizliği için sirke

Evde bütün temizliği bu karışım ile yapabilirsiniz. Sirke, arap sabunu, güzel kokması için istediğiniz uçucu yağlardan ve filtre edilmiş su karıştırılarak yüzey temizleyicisi yapılabilir. Bu temizleyici ile yerleri, camları, banyoyu, mutfağı silebilirsiniz. Özellikle camları silerken toksik kimyasallar içeren gazete kağıdı kullanmayın.

Çamaşır temizleme ürünü

Çamaşırların solmasını önlemek için sirke kullanın. Çamaşırdaki kiri, pası ve küfü temizlemek için de boraks kullanın.

Çamaşırları dezenfekte etmek ve beyazlatmak için ise hidrojen peroksit güvenle kullanılabilir. Çamaşırları beyazlatmak için limon suyu da kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir