Evliliğin Yılları (Platin, Altın, Gümüş, Bronz ve Teneke Yılı)

Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Evlilik Zor Sanattır

Evlilik zor bir sanattır.Evlenmek kolaydır ama önemli olan evliliği yürütmektir der büyüklerimiz.Ancak ben bu söze artık katılmıyorum.Çünkü artık evlilik de zor değil.Öyle ki insanlar evlenebilmek için bankalardan kredi çeker olmuşlar.Sebebi tartışmak için başka bir konuyu seçmek lazım ama bu devirde evlenmek de evliliği yürütmek de zor bir sanattır vesselam.

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi bir şekilde zor yada kolay evlenmeyi başaranların yıllarını ele alalım.İlk zor aşamayı geçip ikinci zor aşama olan evliliği yürütme aşamasını ele alalım.İnternette evliliğin yıllarını esprili bir dille sıralamışlardı benimde dikkatimi çekti ve sizlerle paylaşmak istedim.Evliliğin her dönemi için aşağıdaki isimler verilmiş.

Evliliğin Evreleri

  • 5 yıl: teneke yılı
  • 10 yıl: Bronz yılı
  • 25 yıl: Gümüş yılı
  • 50 yıl: Altın yılı
  • 70 yıl: Platin yılı
  • 80 yıl: henüz bir karşılığı yok

Sıralama çok güzel aslında ama altın, platin ve sonrasını bulmak bu devirde çok zor.25 yıl evli kalmayı başaranlar bana göre çok başarılıdır.Ama bu yılları geride bırakan evlileri de buradan tebrik ediyor ve evliliklerinin bir ömür sürmesini diliyoruz.Son olarak da şunu söylemek gerekir; evlilik yıldönümlerinizde yukarıdaki listedeki sıralamaya göre hediyenizi seçmenizi öneririm. 🙂

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir