Kadınları Anlamak Neden Zor?

Sponsorlu Bağlantılar

Kadınları anlamak çok zor bazen de imkansız olarak tanımlanır. Bu durumun çok farklı nedenleri olsada üzerinde en çok durulan neden kadınların büyük çoğunluğunun duyguları ile hareket etmeleri ve erkeklerin duyguları doğru analiz edememeleridir. Bu kısa açıklamadan sonra konuyu daha ayrıntılı bakalım.

Öncelikle bir fıkra ile konuya başlayalım:)

Kadınları Anlamak Üzerine Bir Fıkra

Florida’da sahilde bir başına dolaşan adam, yerde yarısı kuma gömülmüş bir şişe farkeder. Şişeyi alıp açtığında içinden binbir gece masallarından kalma bir cin çıkar ve adama “Ey yabancı, ben 3 bin yıldır bu şişenin içinde hapistim. Sen beni serbest bıraktın. Benden bir dilek dile, hemen yerine getireyim” der. Adam şöyle bir düşünür, hayatında en çok yapmak istediği şey, Havai adalarına gitmektir ama uçaktan korkar. Cinden Florida – Havai arasına bir yol yapmasını ister ki, arabasına atlayıp Havai’ye gidebilsin. Cin hemen itiraz ederek “istediğini yerine getirmek için okyanusu doldurmak gerek. Bu hiç de kolay bir iş değil. Üstelik bu doğanın dengesiyle oynamak anlamına geliyor. Gel sen bu isteğinden vazgeç, başka bir şey dile” diye ricada bulunur. Adam ne yapalım o zaman deyip yeniden düşünmeye başlar. Sonunda cinden kendisine kadınları anlama yeteneği vermesini ister. Kadınlar nelerden hoşlanırlar, nelere gülerler, nelere ağlarlar, davranışlarındaki temel mantık nedir gibi soruların cevaplarını bulmayı umar. Bu isteği duyan cin adamımıza sorar “sen boşver bu dileği de, Havai’ye yolu dört şeritli mi istersin, yoksa sekiz şeritli mi?”..

Şimdide kadınları anlamanın neden zor olduğunu anlatan bir yazıya bakalım.Sizde hak vereceksiniz.

Kadınları Anlamak Neden Zor?

Erkeklerin düşünce mekanizması kadınları anlamaya uygun değil… Nasıl mı ? erkeklere göre kadınları anlamak zor..!!!haksızda sayılmazlar!!!:D Kadınlar genelde ufak çantaları tercih edip çantalarına sığdıramadıkları eşyaları erkeklere taşıtırlar. Erkekler ise bu tercihi bir türlü anlamazlar. Hatta açıklanamayan bir sır daha var: Beraber katıldıkları partide olur da herhangi bir sebepten dolayı ayrılırlarsa ve sevgilileri dudak parlatıcısından daha fazla bir şey almayan çantalarıyla ortada kalırsa ne olur?

Cevapsız sorular
Neden kadınlar aslında cevap istemedikleri soruları ısrarla sorarlar? Örneğin kız arkadaşlarımız hakkında sevgilimizin fikrini sık sık sorarız.olurda yanlışlıkla “Çok etkileyici biri” cevabını alırsak kıyamet kopar. Yani gerçeği bir türlü kabul edemeyiz. O zaman
neden soruyoruz?

Salata işkencesi

Aç olmadığımızı söyleyip kendimize salata alırız sonra da sevgilimizin yemeğinin yarısını afiyetle yeriz. Hatta onun yediği patates ve burgerle yetinmeyip tatlısından da mutlaka bir iki çatal alırız. İşte bu davranışımızı bir türlü anlamazlar zavallı erkekler. Acaba kendimizin değil de başkasının tabağından yersek daha mı az kalori aldığımızı zannediyoruz?

Kaliteli zaman geçirme fikri
Sevgilimiz bizimle alışveriş maratonuna katılsa da istediğimiz filmleri seyretse de manikür yaptırırken bizi sabırla beklese de şikayetimiz aynı: “Beraber hiç vakit geçiremiyoruz.” Erkekler “Daha nasıl birlikte vakit geçireceğiz?” diye düşünürken kadınlar bunu saymazlar kaliteli zaman geçirmekten bahsederler.

Ufacık yaratıklardan aşırı korku buna katılmıyorum örümcekle suşi aynı şey değil Suşi yeriz kalamar da istiridye de ama gel gelelim banyoda en ufak bir örümcek görmeye dayanamayız. Çığlık çığlığa köşe bucak kaçarız.

Aşk oyunları
Kadınlar erkeklerin kötü olduklarını kadınlara nasıl davranmaları gerektiğini bilmediklerini söylerler. Ama olur da birisi buluşmadan hemen sonra ararsa. bu davranışının gizli sebeplerini araştırırız. Yani ne istediğimizi aslında biz de pek bilmeyiz.

Tuvalete toplu olarak gitmek
Grup olarak dışarı çıkıldığında mutlaka masadaki bütün kızlar aynı anda tuvalete giderler.

Erkeklerin merak ettiği olay şu: Bu durum grup psikolojisinden kaynaklanıyor yoksa gözlerden uzak arkadaşlarla bir şeyler paylaşma isteğinden mi?

Soğuğa karşı koyamamak
Mevsim ne olursa olsun kadınlar ince giyinir ve çok üşürler.

Saç takıntısı
Erkeklere göre kadınlar her aynanın önünde birer saat harcayıp türlü saç spreyleri ve jöleleri kullandıktan sonra saçlarının yataktan yeni kalkmış gibi görünmesini sağlarlar. Erkekler neden bu kadar uğraştığımızı anlamazlar…

Kadınları Anlamak İçin İpuçları

Kadınları anlamak aslında erkeklerin sandığı kadar da zor değildir. Sadece birkaç ipucuyla bizleri anlamak çok ama çok kolaydır…

İyi: Bir kadın yerden göğe kadar haklı olduğu bir konuda bir erkekle tartışmaya girmişse erkek artık saçmaladığını bilsin ve çenesini kapasın diye kadın bu kelimeyi söyler… Bu arada bir kadının “Nasıl görünüyorum?” sorusuna cevap asla “İyi” olmamalıdır. Yoksa kadının yerden göğe kadar haklı olduğu yeni bir tartışma başlar…

Sponsorlu Bağlantılar

5 dakika: Bir kadının 5 dakikası yarım saate eşittir. Tabi bir erkeğin 5 dakikasının da televizyondaki maçın ne zaman biteceğine eşit olduğunu düşünürsek durum gayet adildir!

Hiç: Bir erkek saatlerdir karşısında somurtan kadına en sonunda ‘neyin var?’ diye sormayı akıl ederse alacağı cevap budur. ‘hiç’ cevabını alan erkek anlamalı ki az sonra kadının yerden göğe kadar haklı olduğu bir kavga başlayacak ve bu kavga en az 5 dakika sürecek…

Peki (Tek kaşını kaldırarak): İşte kadının bu lafının ardından erkeğin bir soru daha sorması büyük cesaret işidir… Çünkü bunun ardından kadın “hiç”yüzünden sinirlenecek ve bir tartışmaya daha başlayacak. Kadının yerden göğe kadar haklı olduğu (!) bu tartışmanın sonunda da kadın ‘iyi’ diye bağırarak odadan çıkıp gidecek…

Peki (Normal bir yüz ifadesiyle): Bunun anlamı “pes ediyorum” ya da “ne halin varsa gör” demektir.

Derin bir iç çekiş: Bu erkeklerin en yanlış anladıkları bir kadın tepkisidir… En iyisi cevap vermemektir

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir