Noktalı Virgül Dövmenin Anlamı Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Noktalı Virgül Dövme​ Ne Anlama Geliyor?

Son zamanların en popüler dövmesi noktalı virgüllü dövmeler oldu. Çevremizde ve internette sürekli görmeye başladığımız noktalı virgüllü dövmeler hem doğal bir duruşa sahip hemde  yaptıran için farklılık göstergesi oluyor. Peki bu noktalı virgüllü dövmeler ne anlama geliyor diye hiç merak ettiniz mi?

Dövmeler genellikle sembolik bir anlam taşır ve yaptıran için özel bir anlam ifade eder. Tabi aynı dövme herkes için farklı bir anlam da ifade edebilir. Amy Bluel sayesinde noktalı virgül evrensel bir anlam kazanmış oldu.

Amy Bluel’in babası intihar ettikten sonra, hem babasının anısı hem de akıl sağlığı sorunları konusunda farkındalık yaratmak için “Noktalı Virgül Projesi”ni başlattı. Bu organizasyon ve hareket, depresyon, intihar, bağımlılık ve kendine zarar verme ile mücadele eden insanlara umutla sevgi vermek için kuruldu. Kuruluş, insanları kendi güçlerini hatırlatması için vücutlarına noktalı virgül dövmesi yaptırmaları için teşvik ediyor.

Sponsorlu Bağlantılar

noktalı virgül dövme

Noktalı Virgül Dövmesinin Anlamı

Noktalamanın önemli işaretlerinden birisi olan noktalı virgül, mücadele veren insanlar için mükemmel bir sembol. Amy’nin dediği gibi; “Noktalı virgül, yazar bir cümleyi bitirebilecekken bitirmemeyi seçtiği zaman kullanılır. Yazar sensin ve cümle de senin hayatın.”

Noktalı virgül ile insanlara hala devam edecek gücünüz olduğunu, daha iyiyi başarmak için yapabilecekleriniz olduğunu, yeni bir başlangıç ve bulunduğunuz bu noktanın son olmadığını göstermiş oluyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir