Orta Yaş Aralığı

Sponsorlu Bağlantılar

Her yaşın güzelliği farklı ve her yaşın tadını çıkarmak gerekiyor.Çoğu kişi yaşları ilerledikçe sendrom yaşamaya başlar.Aslında hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğunu kabullenip her yaşın güzelliğini doyasıya,sağlıklı ve huzurlu yaşamak önemli olan.

Orta Yaş Aralığı

Son yapılan araştırmalara göre orta yaşın 35-58 yaşları arasında olduğu belirtildi.

50’lili yaşlara gelenleri eli ayağı tutmayan, yaşnalmış kişiler olarak kabul ediyoruz fakat yaşlanan insanların gençlerden daha aktif yaşadığı kanıtlanmış bir gerçek.
Yapılan araştırmada farklı cinsiyet ve yaş gruplarından katılımcılara ‘gençlik ne zaman sona eriyor ve yaşlılık ne zaman başlıyor’ sorusu soruldu. İngiltere’deki sonuçlara göre, gençlikçağlarınız 35 yaşına geldiğinizde bitiyor ve 58 yaşında yaşlanmış sayılıyorsunuz.

Fakat bu sonuçlar grupların fikirlerine göre değişiklik gösteriyor. 34 yaş grubu olan genç insanlar, 28 yaşında gençlik çağının bittiğini ve yaşlılığında 54 yaşında başladığını düşünüyor.

Ancak 80 yaşındaki insanlar bu konuda yaş aralığını daha yukarıda tutuyorlar. Onlara göre, gençliğin son yılı 42 ve yaşlılık da 67 yaşında başlıyor.

Erkeklerin de, kadınlardan 2 yıl önce yaşlandığı kabul ediliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

  gizli kullanıcı
  13 Ocak 2017 - 12:19

  25 gençlik yaşıdır.
  75 yaşlılık yaşıdır.
  50 ise orta yaştır.
  çünkü 25 ile 50 arasında 25 yaş vardır.
  75 ile 50 arasında da 25 yaş vardır.
  bu durumda 40-60 yaş arası orta yaştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir