Zekayı Artırmanın ve Zihni Güçlendirmenin Yolları

Sponsorlu Bağlantılar

Beyin Gücünü Artırın

Çabuk çözüm getirmek, hızlı düşünmek, güçlü bir irade ve iyi bir karar alma mekanizması gelişmiş bir beyinin ve zekanın ürünüdür.Sizde bu özellikleri kendinizde toplamak istiyorsanız yada bu özellikleri artırmak istiyorsanız yapmanız gereken bir kaç basit yöntem bulunmakta.Beyin gücünü arttırmak için basit ve eğlenceli beş tavsiyeyi uygulayın.

http://dergiweb.com/inc/rDA/N/En-iyi-ucretsiz-beyin-gelistirme-siteleri-100125222252.jpg
Beyni Güçlendirmenin Yolları

Zihin Geliştirme Yöntemleri

Çözülmesi Zor Şeyler Okuyun

Psychological Science’da yayımlanan bir çalışmaya göre beyninin daha iyi çalışmasına yardım etmek istiyorsanız Kafka’nın bir romanını veya modern bir şiir kitabı okuyabilirsiniz. İlk bakışta anlamdıramadığınız bir şey okuduğunuzda, zihin çözüm aramaya başlar. Bu da otomotik olarak beynindeki gri maddeyi tetikler ve öğrenme ile ilgili bölümler arası bağlantıları artırıp harekete geçmesini sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Esrarengiz Olayları Ele Alın

Zekanızı geliştirmek için Lost veya CSI’ın bir bölümünü açın. Bunlar bilgi toplamak, hipotez üretmek ve düşüncelerin test edilmesi. Yani siz Lost dizisindeki Hugo’nun o adada neden hala kilo vermediğini veya CSI’da neden hiç laboratuar ışıklarının açılmadığını anlamaya çalışırken aslından bir yandan da problem çözme yeteneğinizi, sosyal zekanızı geliştiriyorsunuz.

Yeterince Uyuyun

Yeterli uyku almak, beynin gün içerisinde edindiği bilgiyi işlemesini sağlar, nöronlar arası bağlantı kurulmasına yardımcı olur ve hafızayı kuvvetlendirir. Yapılan çalışmada sekiz saat uyumuş ve hiç uyumamış kişilere 12 saat önce gösterilmiş olan kelimeler tekrar sorulduğunda, dinlenmemiş olanların daha fazla hata yaptığı ortaya çıkmıştır.

Müzik Dinlemeyi İhmal Etmeyin

Faculty of 1000 Biology and Medicine tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmada herhangi bir enstrüman çalmak, beynin motor sistemini geliştiriyor ve başka hiçbir aktivitenin yapamadığı şekilde geri kalan tüm sinir sistemini fazlalıklardan arındırıyor.

Çevrenizde Zeki İnsanlar Bulunsun

İşten sonra hemen eve gidip pijamalarınızı giymektense arkadaşlarınızla buluşup birşeyler içebilirsiniz. Sosyal ilişkilerin sağladığı zihin jimnastiği, kognitif fonksiyonların gelişmesini sağlar. Yaptığı araştırmada sosyal hayatı daha fazla olan katılımcıların, bilişsel performanslarının daha yüksek olduğu belirtilmiş.

Zeka Geliştiren Besinleri Tüketin

Çok yorgun olmanıza rağmen ayakta kalmanız gereken durumlarda bu besinler imdadınıza yetişebilir.

  • Sütlü olanlara göre çok daha fazla kafein içeren siyah çikolata sizi bir anda canlandırabiliyor. Böyle acil durumlarda dört parçaya kadar izin var.
  • Küçük bir fincan espresso, büyük bir fincan kahveyle hemen hemen aynı miktarda kafein içeriyor. Acil durumlarda espresso tercih edebilirsiniz. Ama sonunda kendinizi daha yorgun hissedebilirsiniz.
  • Pek çok uzman her gün bir kutlu enerji içeceği içmenin sakıncası olmadığı konusunda hem fikir. Bu nedenle enerjiye ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda güvenle içebilirsiniz. Kesinlikle alkolle karıştırmayın.
  • Basketbol takımlarının maçtan önce kalabalıkları nasıl galeyana getirdiğini bilirsiniz. Birkaç dans figürü ve biraz hoplayıp, zıplamak sizde de aynı etkiyi gösterecektir.
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir