Kısa Boylu ve Kiloluyum, Düğünde Ne Giymeliyim?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden gelen soru:

Kasımda düğünümüz var kısa boylu ve kiloluyum 40-42 beden giyiyorum. düğünümüz için ne tür bir abiye giymeliyim?

Cevap:

Kilolu Bayanların Abiye Seçimi

Kilolu kadınlar abiye kıyafet bakarken tuniklerin çok dar olmayan, düz kesimli modellerini seçmeli. Abiye pantolonlarda ise geniş paçalı modeller tercih edilmeli.

Büyük beden kıyafetlerde kumaşın akıcı türde olması, fazla kiloların göze batmamasını sağlayan önemli bir detaydır. Örneğin ipek şifondan yapılmış bir pantolonu her bedendeki kadın rahatlıkla taşıyabilir. Kıyafetinize akıcılık kazandıracak unsurlardan biri de çok yoğun olmayan nakışlardır.

Gece kıyafetlerinde az işlemeli, abartılı olmayan tasarımlara bakmalı, tuniklerde sade ve zarif bir görüntüyü hedeflemelisiniz. Büyük beden abiye kıyafetlerde düz çizgiler kullanmalısınız.

Bedeninizi olduğundan daha geniş gösterecek volan ve fırfır taşıyan elbiselerden uzak durun. Böylece her davete uyum sağlayabilirsiniz.

Büyük bedenlerde şıklığın yanı sıra rahatlık da arayanlardansanız, ceketlerinizin kol kesiminin geniş olmasına dikkat edin.

Şimdi kilolu bayanlar için abiye önerilerimize geçelim;

Kilolu Bayanlara Abiye Önerileri

Payet ceket
Sezonun en trend parçalarından biri olan, hem jean pantalonla hem de saten pantolonla kombinleyebileceğiniz payet ceket.

Siyah ve beyaz birlikteliği
Tercihini elbiseden yana kullananlar için, yakası komple boncuklu en asil iki rengin kombininden oluşan abiye bir elbise…

Beyaz ceket
Yaz günlerinde bir davet biter, bir davet başlar çünkü yaz mevsimi nikah düğün mevsimidir.
Böyle bir davette kullanmak için vazgeçilmez bir kombin: Beyaz biyeli ceket. İçinde yine biyeli ama yakasında taş detayları olan atlet ve olmazsa olmaz siyah kumaş bir pantolon.

Sponsorlu Bağlantılar

Siyah uzun elbise
Ağır bir davette rahatlıkla giyebileceğiniz abiyenin vazgeçilmez rengi siyah tek omuzlu bir tuvalet…

Beyaz uzun elbise

Kilolu Kadınlar Hangi Renkleri Tercih Etmeli?

Kilolu ve kısa boylu kadınlar genellikle siyah, lacivert ve kahverengi gibi tonları tercih ederler.Bunun en büyük nedeni ise bu renk tonlarının daha zayıf gösterdiği ve kiloyu gizlediğidir.Haksız da sayılmazlar.Koyu renk tonları kiloyu gizler fakat açık renk tonlarını giymeyecekler diye bir kanı yok.

Sponsorlu Bağlantılar

Kilolu bayanlar da açık renk tonlarındaki kıyafetleri giyebilirler.Bunun için tek bilinmewsi gereken şey açık tonları nasıl kullanması gerektiğidir.Açık renk tercih eden bayanlar baştan aşağı aynı rengin farklı tonlarını kullanmalıdırlar. Böylelikle vücudunuzda bölünmeyen, aynı rengin farklı tonlarıyla devamlılığı sağlanan bir çizgi yaratmış oluyor, vücudunuzun daha uzun ve ince görünmesini sağlıyorsunuz.

Desen konusu oldukça önemli… Dikey çizgileri daima yatay olanlara tercih edin. Çünkü yatay çizgiler sizi olduğunuzdan daha geniş gösterir. İri desenleri değil, birkaç renkli küçük desenleri yeğleyin.

Eğer kilonuz üst bölgede toplanıyorsa düz renkte ve desensiz bluzları tercih edin. Desenleri alt parçalarla saklayın.

Eğer kilo alt bölgelerde toplanmışsa veya kalça bölgeniz genişse koyu renk pantolonları, etekleri tercih edin ve canlı, baskılı tişörtler veya bluzlarla kombinleyin.

Kısa Boylu Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Tek renk ve düz kesim elbiseler silueti daha uzun gösterir. Ayrıca kadınsı ve seksi kesimleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Etek boyu baldırların ortasına hatta topukların hemen üstüne kadar inebilir.
Kısa boylu hanımların giyimlerinde dikkat etmeleri gereken bazı noktalar vardır:

  • Çok süslü ve dik çizgili elbiseler giymemelidir.
  • Uzun ceketler, büyük cepler ve geniş kemerlerle boyu daha da kısa gösterecek tercihlerden sakınılmalıdır.
  • Çok geniş ve çok uzun etek giymemelidir.
  • Çok büyük ve geniş kenarlı şapkalardan kaçınılmalıdır.
  • Kısa ceketlerle belden yukarısı uzun gösterilnıeye çalişılmalı, tek renkli, ince kemerli elbiseler tercih edilmelidir.
  • Hafif bol veya vücudu saran mantolar kısa boylular için idealdir.
  • Moda ne olursa olsun, bacaklar ve ayaklar zarif görülecek şekilde giyilmelidir.
  • Küçük ve yüksek şapkalar kullanılmalıdır.
  • Özellikle yüksek topuklu ayakkabılar tercih edilmelidir.
  • Muntazam, küçük çantalar, eşarplar ve ufak mücevherler seçilmelidir.
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir