Saça Göre Model

Sponsorlu Bağlantılar

Hayalinizdeki Model Hangisi

Herkesin aklının köşenisinde mutlaka tasarladığı bir saç modeli bulunur.Ancak bu modeli uygulamaya ya saçlarınız el vermez yada imkanınız yoktur.Kuaföre giderken hayalinizdeki saç modelini bir dergiden keserek yanınızda götürün. Resme bakan uzman, ne istediğinizi daha iyi anlayacaktır. Ama şunu da unutmayın: Herkesin saç cinsi aynı değildir. Üstelik o fotoğraflar çekilmeden önce saçlar epeyce kuaför elinden geçmiş olur. Yeni alternatiflere açık olun. Saç uzmanları, neyin mümkün olup neyin olamayacağını bilirler.

Yuvarlak Yüzünüz Varsa

Yuvarlak bir yüze sahipseniz her türlü modeli kendinize uygulamaktan kaçının .Çünkü kendinizi çirkin ve şekilsiz göstermekten başka hiçbir iş yapmazsınız.Yuvarlak yüzlü kişilerin, çene ya da kulakmemesi hizasındaki kabarık saçlardan uzak durması gerekir. Onun yerine başın üst kısımlarında kabaran ve aşağıya doğru ince perçemli dökülen kart kat modeller daha uygundur. Saçların uzunluğu omuzlara kadar olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sık ve Güçlü Saçlara Sahipseniz

Pek çok kesime cesaret edebilirsiniz. Saçınızın rengi ne olursa olsun, orta uzunluktaki köşeli küt modeller ile düz kısa saçlara çok yakışır. Ama keskin hatlı bu saçları sık sık kuaföre düzelttirmeniz ve parlaklıklarını korumak için her gün bakım yapmanız gerekir.

Kısa ve Yeni Modeller

Saçlarınızda sürekli yenilik yapmak ve yeni yeni modeller uygulamak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit.Yeni bir kesimde, alıştığınız tarzdan farklı şekillendirmek durumundasınız. Eğer çok erkeksi görünmek istemiyor, seksi olmak istiyorsanız, göz ve dudaklarınızı daha çok çıkarın. Ayrıca dikkat çekici küpeler, her zaman kadınsı bir hava yaratır.
Yumuşak dökümlü perçemler her yüz tipine gider

Saç, Boy ve Ölçüler

Saçlarınızın ölçülerine dikkat ederek hangi ölçülerin size yakıştığını belirleyin.Birbirleriyle orantılı olmalıdırlar. Örneğin boyu 1.60m’nin altındaki kadınlara uzun saç yakışmaz. Uzun boylu iri kadınlarda kısa saçlar başın küçük, bedenin iri görünmesine neden olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    Müzehher TARAN
    13 Kasım 2010 - 15:52

    175 BOYUNDA 46 BEDENİM HANGİ SAÇ MODELİ BANA GİDER?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir