Siyah Dut Lekesi Nasıl Çıkar?

Sponsorlu Bağlantılar

Kara Dut Lekesinden Kurtulma

En zor lekelerden birisi de hiç şüphesiz dut lekesidir. Siyah dut yada kara dut, yenildiği zaman elde kara bir leke bırakır. Ve ellerinizi sıvı sabun vb temizleyicilerle yıkamanıza rağmen geçmek bilmez. Ellerinizde tırnaklarınızın arasında bıraktığı leke kötü bir görüntüye neden olur. Elbisenize bulaşan siyah dut lekesi de aynı şekilde çıkmaz bilmez. Peki çaresi nedir?

Siyah dut lekesini çıkarmak hiç de zor değil. Aynı zamanda masraflı da değil. Şu temizlik malzemesi yada şu karışımı yapın gibi formülleri de yok. İhtiyacınız olan tek şey limon suyudur. Evet doğru duydunuz limon suyu ile kara dut lekesini kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Yapmanız gerekenleri şu şekilde özetleyelim.

Sponsorlu Bağlantılar

Siyah Dut Lekesini Çıkarma Yöntemi

  • Elinize kara dut lekesi bulaşan kısmına bir kaç damla limon suyu damlatın.
  • Daha sonra bu bölgeyi limon suyu ile ovun.
  • Ovdukça siyah lekenin pembeleştiğini ve çıkmaya başladığını göreceksiniz.
  • Bir kaç defa leke olan bölgeyi limon suyu ile ovduktan sonra dut lekesi tamamen çıkacaktır.

Tırnak aralarındaki siyah dut lekesini çıkarmak için ise bir bardak içerisine parmağınızın gireceği derinlikte limon suyu dökün. Ardından parmağınızı limon suyunun içerisinde bir müddet bekletin ve yıkayın.

Aynı şekilde elbiselerinize bulaşan kara dut lekesi için limon suyunu kullanabilirsiniz. Kara dut lekesi olan bölgeyi limon suyu ile yıkamanız yeterli.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir