Tavuk Pişirmenin Püf Noktaları

Sponsorlu Bağlantılar

Tavuk Pişirmenin İncelikleri

Tavuk pişirmek çok basit gibi gözükse de lezzetli bir tavuğu pişirmek ustalık ister.Bu ustalık içinde bilgi ve beceri şart.Bilgi bizden beceri sizden diyerek iyi bir tavuğu pişirmeniz için gerekli bilgileri vermeye başlayalım.İşte lezzetli bir tavuk pişirmenin sırları;

Lezzetli Tavuk Pişirme Teknikleri

Haşlayacağınız tavuğun içine 1 diş sarımsağı soymadan atıverin. Sizin tavuğunuzun lezzeti herkesinkinden farklı olacaktır. Tavuğu fırından çıkardınız. Eğer hemen yenmeyecekse, fırından çıktığı anda folyo kağıdına sıkıca sarın. Bu da yumuşacık kalması için bir hile. Fırına konacak tavuğun tepsisi, tavuk büyüklüğünde olmalı. Daha büyük bir tepside, eriyen yağlar boş kalan kısımlara akıp yanar. Fırında tavuğun beyaz göğüs etinin kurumaması için butları birbiri üzerine çapraz koyun. Ancak pişme süresi yarılanınca sırt üstü yatırın.

Tavuk alırken nasıl pişireceğinizi önceden planlayın. Fırında pişecek tavuk yağlı olursa kurumaz. Ama tencerede pişireceksiniz yağsız olmalı. Dört kişiden fazlaysanız, bir büyük yerine iki küçük tavuk alın. Böylece herkese tavuğun “iyi yeri” gelir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

  sadri demircioğlu
  26 Ekim 2011 - 09:27

  Tavuk lezzetli bir hayvan olmasına ve kendi yetiştirdiğm tavukların dahada lezzetli ve doğal yemlerle beslenmesine rağmen, eti sert sert kalıyor.
  İki saat düdüklü tencerede ve iki saat de normal tencerede pişirdiğimiz halde hala çarşıdan aldığımız gibi değil.
  Nasıl pişirmem gerektiğini öğretirseniz minnettar olurum.
  İyi günler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir