Ters Yöne Uzayan Saçlara Şekil Verme

Sponsorlu Bağlantılar

Soru – Cevap: Ters Yöne Uzayan Saçlar

Saçlarım istediğim yönde ve şekilde uzamıyor. Ters yönde uzayan saçlar nasıl adam edilir? Veya daha az dikkat çekmesini sağlamanın bir yolu var mı?

Ters yöne uzayan saçlar, saçların doğal uzama şekliyle ilgili olduğundan, kesin bir şekilde “kurtulmanın” yolu yoktur. Doğayla zıtlaşılmaz. Onunla uyumlu hareket etmeniz gerekir.

Ters Yöne Uzayan Saçlara Şekil Verme

Sponsorlu Bağlantılar

Çözümün ilk adımı, şekil vermeye başlamadan önce saçınızın iyice ıslatılmış olduğundan emin olmaktır. Bazı kimyevi bağlar kırıldığından ve yumuşaklık arttığından, saçınız ıslakken farklı bir haldedir. Burada kastettiğim, saçı suyla ıslatmak. İsterseniz biraz jöle de ekleyebilirsiniz ama kullandığımız ana madde sudur. Saçınız iyice ıslanınca, sabitlemek istediğiniz yönde saçınızı aşağı doğru itmek için bükülmez bir saç tokası kullanın (isterseniz şapka veya bandana takmayı da deneyebilirsiniz). Saçınız tamamen kuruyana kadar bu halde kalın. Saçınızı kil gibi düşünün: ıslakken yumuşaktır, kuruyunca sertleşir.

Ters yöne uzayan saçlarla başa çıkmanın başka bir yolu da saçınızı iyice uzatmaktır. Saç, bambuya benzer. Bambu çubuğu ne kadar uzunsa o kadar başarıyla manipüle edilebilir. Çubuk ne kadar kısaysa, eğdikçe ilk haline geri dönme ihtimali o kadar kuvvetlidir. Yani, uzun saça şekil vermek daha kolaydır, en azından uğraşmak daha az acı verir.

Yazan Matt Flynn For Men’s Life Today

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir