Vücut Geliştirmek İçin Hangi Besinler Tüketilmeli?

Sponsorlu Bağlantılar

Vücut Geliştiren Besinler

Vücut geliştirmek için önemli olan şey sadece spor yapmak yada vücut geliştirme salonlarına gitmek değildir.Sadece bunlardan birsini yaptığınız takdirde boşa kürek sallayacağınızı unutmayın.Önemli olan komple bir program uygulamaktır.

Komple programın içine yediğinizden içtiğinize kadar herşeyi dahil etmeniz gerekir.Aksi takdirde yaptığınız ve geliştirdiğiniz vücudunuzu yediklerinizle ve içtiklerinizle eritmeniz de mümkündür.Tam tersine yedikleriniz enerji veriyor, kaslarınızı esnetiyor, yağ yakmanızı yardımvu oluyor.Bununla birlikte kardiyovasküler sağlığınızı arttırıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

İyi Bir Vücut İçin 7 Besin

Rutgers Üniversitesi araştırmacıları bu yapraklı yeşildeki bileşimin protein birleşimini %120 arttırdığını böylece her egzersizden sonra kas dokusunun tedavi edilmesine yardımcı olduğunu buldular.

Doğru egzersiz yemekleri sonuçlarınızı hızlandırır ve sizi sağlıklı yapar. Daha iyi bir vücut için yemek yemeye hazır mısınız? Bu 7 yiyecek ve içecek yaptığınız herhangi bir egzersizi daha etkili yapacak – ter atmanız bitse bile.

Kas düzelmesi için Ananas ve Papaya

Bu iki tropik meyve bromelain ve papain ile doludur. Bu enzimler sindirim için proteinlerin kırılmasına yardımcı olmakla kalmayıp egzersiz sonrası kas tedavisini hızlandırırlar.

Kardiyovasküler egzersiz için Somon

Avustralyalı araştırmacılara göre 8 hafta boyunca balık yağı içen bisikletçilerin kalp atışları daha yavaş ve yoğun bisiklet programındayken daha az oksijen tüketkleri ortaya çıktı. Balık yağındaki yağ asitleri kaslara ve kalp hücrelerine işleyerek bir etkisi oluyor ve bu tüketildikten sonra 3 hafta sürüyor. Bu yüzden hergün balık yağı hapı alın veya haftada birkaç kere yağ asidi zengin olan balık yiyin.

Kas yapmak ve tedavisi için Fıstık Ezmesi, Reçel veya Makarna

Ağırlık idmanlarından sonra yenebilecek en iyi yemek: 400 kalorisi olan, 20 ila 30 gram proteine sahip (yeni kas yapılanması için) ve 50 ila 65 gram karbonhidrata sahip olan (eski kasları tedavi etmek için) bu sıralamaya giren besinlerdir. Fıstık ezmesi ve reçelli sandviçler veya küçük bir porsiyon kıyma soslu makarna bu tarife uyuyor.

Susuzluk için 250 ml çikolatalı süt

En iyi spor içeceği inekten gelebilir. İngiliz araştırmacılara göre süt, egzersizden sonra susuzluğu geçirmek için sudan veya spor içeceklerinden daha iyidir. Neden? Süt elektrolik ve potasyuma sahip olduğundan.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca çikolata süte karbonhidrat, protein ve kas yenilenmesi için yağ katıyor.

Ağrıyı dindirmek için Kahve

Georgia Üniversite’sinin araştırmacıları egzersizden sonra kafein takviyesi (2 bardak kahveye eşit) almak kas ağrılarını ağrı ilaçlarından daha çok geçirdiğini ortaya çıkardı. Kafein ağrı alıcı sinirlerini bloklayan bir kimsayaldır.

Kas tedavisi için Yeşil Çay

Brezilyalı araştırmacılar bir hafta boyunca günde 3 bardak yeşil çay içen katılımcılarda direnç yüzünden sebep olan hücre hasarında azalma olduğunu farkettiler. Günde birkaç bardak yeşil çay içmek yoğun bir egzersizden sonra kaslarınızın tedavisini hızlandırabilir.

Dayanıklılık için Soğuk Su

Egzersiz sırasında ve öncesinde soğuk su içmek dayanıklılığınızı arttırabilir. İngiltere’de bir araştırmada sıcak nemli bir ortama girmeden yarım saat önce 887 ml soğutulmuş su içen ve bisikletteyken az miktarlarda su içen bisikletçiler sıcak su içen bisikletçilere nazaran %23 daha uzun dayanmışlar.

Soğuk su içmek vücut ısısını düşürmek için en iyi yol olabilir bu yüzden ısınmak ve yavaşlamak daha uzun sürebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir