Vucut Şekillendiren Egzersizler

Sponsorlu Bağlantılar

Güzel Bir Vucut İçin Egzersiz Yapın

Belli bir yaşa geldiğinizde vucudunuzda şekil bozuklukları ortaya çıkabilir.Bu şekil bozukluklarını kabullenmek zorunda değilsiniz.Şekil bozukluklarınıza göre kıyafet seçimi yapmayı bir kenera bırakın kıyafetlerinize göre şekil alın.Bunun imkansız olduğunu düşümeyin.

Vucudunuzu şekillendirmek için vakti olmayanlardan iseniz evde, spor salonunda veya dışarda bazı hareketlerle istediğiniz şekle kavuşabilirsiniz.Plana göre 5’er dakikalık 3 seansta yapacağınız bu egzersizlerle, siz bile kendinize inanamayacaksınız.

Vücudumuz doğal olarak, zorunlu hormonal değişimler sebebiyle bozulmaya ve şekil değiştirmeye meyillidir. Fiziksel aktivitelerin azlığı hatta hiç yapılmaması, yanlış beslenme ve şekere olan bağımlılığınız, bu olumsuzluğu artırıyor.

http://www.diyetvakti.net/wp-content/resim/aerobik-egzersizleri-300x272.jpg
Vucut Şekillendiren Egzersizler

Evde Yapılacak Egzersizler

Kolay egzersiz: Sırt üstü yere uzanın, kollarınızı iki yana açın. Sağ bacağınız gergin kalırken, sol bacağınızı bükün. Gevşeyin ve yukarı bakın. Paralel biçimde duran ellerinizi havada el çırpıyor gibi birleştirirken, sırt kısmınızı sola çevirin. Bu arada sağ bacağınızın sabit, sol bacağınızın da bükük olmasına dikkat edin. Sonra, aynı hareketi bu defa, sol bacak gergin, sağ bacak bükükken yapın.

Spor Salonunda Yapılacak Egzersizler

En iyi alet: Spor salonunda vücudun her yerini aynı anda çalıştıran ve şekle sokmaya yarayan en iyi alet, kuşkusuz “yürüme bandı”. Düzenli yapılan yürüyüş, vücut eğriliğini yüzde 4 ila 5 arasında azaltıyor ve yağlanmayı önlüyor. Üstelik şimdiye kadar birikmiş yağlardan da, kardiyo makinası sayesinde kurtulmak mümkün.

Yardımcı egzersiz: Özellikle popo, üst bacak ve belinizi çalıştıran aletler, yan kaslarınızı da harekete geçirir. Bunun için vücudunuzun üst kısmını dik tutarak hafif ağırlık çalışmak, en doğru seçim. Ama bu tip aletlerle çalışırken omurganızdaki diskleri zorlamamaya dikkat etmelisiniz. Küçüklüğünüzden kalma hullahop’unuz hala duruyor mu? Ayrıca pilates ve oryantal dans da, vücudunuzun şeklini yeniden yapılandırmanıza yardım edebilir.

Dışarıda Yapılacak Egzersizler

Koşuya başlayın: Düzenli koşma, gerçekten de vücudunuzu değiştirmeye başlar. Koşu, sağ ve sol bacağı çalıştırarak bütün bedeninizi dengeli şekilde düzenlemeye yarar. Bu da vücudunuzda büyük ölçekli bir değişim yaratır. Hazır bahar da gelmişken, koşarak forma ulaşmak tam bir keyif olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir