Evde Meyveli Soda Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Meyveli Sodalar Ne Kadar Sağlıklı?

Marketlerde satılan meyveli sodalardan illa ki içmişsinizdir. Bir çok çeşidi bulunan bu meyveli sodalar arasında elmalı soda, vişneli soda, portakallı soda, limonlu soda gibi çeşitleri bulunur. Peki bu meyveli sodalar ne kadar meyve içeriyor hiç merak ettiniz mi?

Meyveli sodaların çoğunun içerisinde %1-3 oranında meyve bulunur. Ve esas tadı veren ise meyve aromasıdır. Yani yapay meyve tatlandırıcısıdır. Meyveli soda diyebilmek için içerisine çok cüzi miktarlarda mevye koyan üreticiler bir nevi insanları kandırıyor. İnsanlarda meyveli soda içiyorum diyerek kendini avutuyor. Halbuki içerisinde mevye aroması, şeker, tatlandırıcı gibi kartı maddeleri ile sağlığınızı tehdit ediyor. Bırakın sağlığınıza faydası olmasını, sağlığınıza zararı bile dokunuyor.

Peki ne yapmak gerekir? Meyveli soda içmeyelim mi? Tabi ki içebilirsiniz ancak evde kendiniz yapmak şartı ile…

soda, maden suyu, mineral

Evde Meyveli Soda Yapımı

Evde meyveli soda yapmak çok kolay. Hemde içerisine hiçbir yapay madde ve kimyasal katmadan, tamamen doğal bir meyveli soda yapabilirsiniz.

Malzemeler;

  • Bir adet maden suyu
  • İstediğiniz bir adet meyve (limon, portakal, mandalina)

Yapılışı;

İstediğiniz meyvenin suyunu sıkıp bardağa boşaltın ve üzerine bir adet maden suyunu doldurup karıştırın. İşte hepsi bu kadar. Marketlerden aldığınız meyveli sodalara lezzet olarak on basar. Kesinlikle deneyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir