Mantar Çeşitleri ve Pişirme Yöntemleri

Sponsorlu Bağlantılar

Mantar Pişirmenin Püf Noktaları

Mantar pişirmek hüner ister. Pişirmesi marifet isteyen mantarın bir çok çeşidi vardır ve her çeşidin ayrı bir pişirilme yöntemi vardır. Peki hangi mantar nasıl pişirilir biliyor musunuz?

Şimdi sizlere en önemli mantar çeşitlerini sıralayacağız ve bu mantaları pişirmenin püf noktalarını ve inceliklerini sıralayacağız. Düğme mantarı, potobello mantarı, şitake ve kavak mantarının pişirilme inceliklerini aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

Düğme Mantarı Nasıl Pişirilir?

Beyaz mantar olarak da bilinen bu mantar çeşidi çok yaygındır. Daha kolay bulunabilen bu mantarlar genellikle çorbalarda, pizzalarda ve fast food yiyeceklerde kullanılır. ufak küpler halinde kesilip beyaz şarap veya zeytinyağında sotelendiğinde oldukça lezzetli bir hal alır.

Düğme mantarı

Portobello Mantarı Nasıl Pişirilir?

Geniş bir şapkası ve etli bir dokusu olan bu mantarlar özellikle etle birlikte tercih edilir. Izgarası yapılabilen bu mantarların ufakları çorbalarda da kullanılabilir.

Portobello Mantarı

Şitake Mantarı Nasıl Pişirilir?

Özellikle asya mutfağına özgü yemeklerde kullanılan bu mantarlar sebzelerle birlikte kızartılıp pilavın yanı sıra servis edilebilir. Makarna ve salata içerisinde de kullanılabilir.

Şitake Mantarı

Kavak Mantarı Nasıl Pişirilir?

Diğer mantar türlerine göre daha az bulunan bu mantarın renkleri gri ve kahverengi arasında değişir. Kremalı soslarda, et yemeklerinde ve deniz ürünleri tariflerinde kullanılır.

Kavak Mantarı

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir