Yeniden 70’li Yılların Modası

Sponsorlu Bağlantılar

Yeniden 70

Apartman topuklu ayakkabılar,mini etekler,uzun çoraplar,kısa şortlar,ince kemerler,desenli pantolonlar,büyük şapkalar,büyük gözlükler,beyaz ağırlıklı ayakkabılar,tek parça elbiseler,ilginç saç kesimleri… Bu sezonun modası gibi görünseler de onlar aslında 70 lerin unutulmazları arasında.Annelerimiz babalarımız mağaza mağaza dolaştıklarında eskiler canlanmıyor mudur gözlerinde?30 yıl sonra tekrar moda olacak belki de .İlerde kim bilir biz de dolaşacağız bilmem kaç yaşımızda ve derin bir iç çekeceğiz.Şu anda annelerimiz babalarımız gibi…Hep sölerim moda tarih gibidir,sadece tekerrürden ibarettir.Şimdi bazı modellere bir göz atalım.

xside

Kalın topuklu uzun çizmeler ve çizmelerle uyum içinde dans eden jeanler eskitilmiş bir şekilde sunuluyor.Yeşil,kahve ve bej , turuncu,macenta ve denim renkleri ile birleşiyor.Kısa kollu hırkalar,boncuklu uzun şallar,büyük çantalar,ekose gömlekler,vual tunikler ile xside 70 li yılların hippi tarzını tekrar yaşattırıyor hepimize.

retro gözlükler

70 li yılları yansıtan retro gözlükler bu sene de moda.Birkaç sezondur moda olan bu gözlükleri alırken yüzünüze yakışıp yakışmadığına dikkat etmelisiniz.Bu yüzden ten renginize uyumlu olan bir tanesini tercih etmelisiniz.

mango

Mini etekler,skinny kot pantolonlar,kısa pantolonlar,ekose kumaşlar mangonun koleksiyonlarından birkaçı.Bunların yanısıra sıradışı montlar ve kabanlar da dikkat çekenlerden.Mango 70 lere adeta geri dönüş yapmış dedittiriyor bu koleksiyonla.

torba çantalar

Eski dönemlerde kullanılan torba çanta modelleri bu sezonda ünlü markaların farklı tarzlarıyla kadınlarla buluşuyor.Hem rahat hem de şık bir model arıyorsanız bu çantalar tam sizlik.

Günümüzde de kullanılan giysi ve aksesuarlar

Kroşe eşarplar: Kalın iplikle file şeklinde örülen, bazı zaman çiçek motifleri ile de süslenen eşarplardır. Başa bone şeklinle bağlanıyordu.

Desenli elbise: Ayak bileğine kadar uzanan, genelde kolları uzun, kimi zaman da yarasa şeklinde olan bu elbiseler günümüz fashionista’larının da gözdesi.

Tube tob: Straplez, göbeği açıkta bırakan dar bluzlar, göğüs ve bel arasındaki silueti vurguluyordu. Tube top’lar genelde transparan ya da ince materyalli, uzun kollu gömleklerle tamamlanıyordu.

Pantolon askıları: 74’lerden itibaren pantolonlara, hatta kimi zaman eteklere klipsleri ile takılan rengarenk askılar bugün de ikincil trendler arasında hızla yükseliyor.

Biba ayakkabı: Kalın topuk, öndeki yüksek platformları ile bir kez daha moda sahnesinde.

Sponsorlu Bağlantılar

Saç aksesuarları: Küp ya da daire şeklinde, lastikli at kuyruğu tokalarını bugün Louis Vuitton’da bulmak mümkün. Bunun yanı sıra taraklarda tekrar gündemde.

Sabo: Kimse aklından çıkaramaz yürüdükçe ses çıkaran bu ayakkabıları.

Saten ceket ve pantolonlar: Pembe, kırmızı ya da siyah… Takım olarak kullanılmalarının yanı sıra tek olarak da kombine edilen saten takımlar, spor kesimleri ile 70′lerin en cool parçalarından biriydi.

Sizzler: Kalçaların hemen bitimine kadar uzanan ve çok hafifçe genişleyen ultra kısa elbiselerdir. İçlerine giyilen dar mini şortlarla tamamlanıyorlardı. 1971-1972yıllarında moda sahnesinde beliren sizzler elbiseler, genellikle geometrik desenli tercih ediliyordu.

Hotpants: Ultra mini ve vücudu saran şortlar.Kiloya dikkat edilmeksizin giyiliyordu.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir