Evernote Nedir? Ne İşe Yarar?

Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Evernote bir not alma uygulamasıdır. Not alınan bilgiler evernote yazılımına ait sunucularda saklandığı sadece bilgisayarınızdan değil aynı zamanda internete girebildiğiniz herhangi bir ortamdan notlarınıza ulaşabilmektesiniz. Evernote içinbelirli bir not alma stili olmadığı için webcamınızdan çektiğiniz bir fotoğrafa el yazınızla not almanız mümkün.

Evernote Nedir?

Evernote nedir diyenler için Evernote bir not alma yazılımıdır diyebiliriz. Evernote ile aldığınız notların biçimi yalnızca metin notu olmak zorunda değil. Mürekkep notu seçeneğiyle el yazınızla not alma veya  webcam’den resim çekip resim olarak not eklemesi yapılabiliyor.

Kilit nokta eklediğiniz notlara heryerden ulaşabiliyor olmanız.Eklediğiniz notlar Evernote sunucularında saklanıyor.

Evernote Kullanımı

Öncelikle sitede bir hesap oluşturuyorsunuz ve artık herhangi bir yerden eklediğiniz bir nota herhangi bir yerden ulaşabiliyorsunuz.

Evernote’un yazılımının yanında Android ve iOs için mobil uygulamaları var ve çok popüler. Oldukça kullanışlı bir not alma uygulaması. Mobil uygulamalarında ses kaydı ile not ekmek te çok kullanışlı bir özellik.

Evernote resim olarak eklediğiniz notlarda ki resim içi yazıları okuyabiliyormuş sanırım ve resmin içinde geçen herhangi bir kelimeyi arattığınızda bu not karşınıza çıkıyor.Bir restorantın kartını,ders programınızı,bir afiş, iş ilanının resmini çekip notlarınıza katabilirsiniz.Böylelikle bu notlara etiket ekleyerek, etiketler üzerinden arama yapabildiğimiz gibi, resim içinde ki kelimeleri aratarakta ilgili notu  bulabiliyoruz.

Eğer bir tabletiniz varsa el yazınızla ve kaleminizle not alabiliyorsunuz yukarıda dediğim mürekkep notu özelliğiyle.

Evernote ile aldığınız notlara ister yalnızca web sitesi üzerinden, isterseniz  Evernote kurduğunuz bir bilgisayara hesap bilgilerinizi girerek,istersenizde web tarayıcınıza kurduğunuz eklenti üzerinden ulaşım yapabiliyorsunuz.Evernote’a herhangi bir yerden eklediğiniz içerik Evernote sunucularına gittiğinden hesabınızı her açtığınız yerden notlar senkronize oluyor ve heryerden tüm notlarınıza ulaşmış oluyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Evernote programı Linux ve Symbian hariç hemen her platformda çalışıyor.Not almaya cep telefonlarınızdan hatta twitter üzerinden dahi devam edebiliyorsunuz.Programın işletim sisteminize uygun sürümünü

Evernote programını buradan indirebilirsiniz…

Program sizden açılışta hesap oluşturmanızı isteyecek.Evernote’u daha verimli kullanmak çin

Firefox eklentisi : https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/8381/

Chrome eklentisi : https://chrome.google.com/extensions/detail/pioclpoplcdbaefihamjohnefbikjilc?hl=tr

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(2) Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir