PC’niz Konuşsun

Kişisel olarak bilgisayar kullanıyorsanız işletim sisteminden başka işlevler için mutlaka 3.partiyazılım kullanmak gerektiğini çoğukişi bilir.Bu yazılımlar ekstra özellikler sunar.Tabiki kullanılan yazılıma göre değişir bu.

Şimdi vereceğimiz yazılım küçük boyutuna rağmen büyük işler başarıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunu megabyte büyüklüğünde bir programla gerçekleştirmeceğiz. Sizin için hazırladığım sadece 308 byte (kilobyte bile değil) bir uygulama başaracak 🙂

rp_bilgisayarKapak.jpg

Hemen hatırlatayım, konuşma İngilizce’ye göre oluyor. Yani Türkçe yazarsanız, İngilizce okuyacağı için ne dediğini anlamayabilirsiniz. Burada amaç dört dörtlük bir konuşturma programı yazmak değil, küçük şeylerin neler başarabileceğini göstermekti. Ayrıca geliştiriciler bu dosyayı Notepad gibi bir metin editörü ile açarlarsa, kodları görebilirler. Bu uygulamayı Visual Basic Script kullanarak hazırladım. Çalıştırmak için zip arşivinden çıkarttıktan sonra iki kere üstüne tıklamanız yeterli.

Uygulamada dilediğinizi değiştirebilir, Teknovole.com başlığını silip, kendi adınızı yazarak arkadaşlarınıza caka satabilirsiniz. Her şey serbest 🙂 Windows 95′ten itibaren bütün Windows versiyonlarını destekler.

Bilgisayar Konustur İndir