Bilgisayar Konuşturma

Sponsorlu Bağlantılar

PC’niz Konuşsun

Kişisel olarak bilgisayar kullanıyorsanız işletim sisteminden başka işlevler için mutlaka 3.partiyazılım kullanmak gerektiğini çoğukişi bilir.Bu yazılımlar ekstra özellikler sunar.Tabiki kullanılan yazılıma göre değişir bu.

Şimdi vereceğimiz yazılım küçük boyutuna rağmen büyük işler başarıyor.

Bunu megabyte büyüklüğünde bir programla gerçekleştirmeceğiz. Sizin için hazırladığım sadece 308 byte (kilobyte bile değil) bir uygulama başaracak 🙂

rp_bilgisayarKapak.jpg

Hemen hatırlatayım, konuşma İngilizce’ye göre oluyor. Yani Türkçe yazarsanız, İngilizce okuyacağı için ne dediğini anlamayabilirsiniz. Burada amaç dört dörtlük bir konuşturma programı yazmak değil, küçük şeylerin neler başarabileceğini göstermekti. Ayrıca geliştiriciler bu dosyayı Notepad gibi bir metin editörü ile açarlarsa, kodları görebilirler. Bu uygulamayı Visual Basic Script kullanarak hazırladım. Çalıştırmak için zip arşivinden çıkarttıktan sonra iki kere üstüne tıklamanız yeterli.

Uygulamada dilediğinizi değiştirebilir, Teknovole.com başlığını silip, kendi adınızı yazarak arkadaşlarınıza caka satabilirsiniz. Her şey serbest 🙂 Windows 95′ten itibaren bütün Windows versiyonlarını destekler.

Bilgisayar Konustur İndir

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(2) Yorum

  saaaaassaaxsd
  02 Ocak 2011 - 16:55

  efe

  saaaaassaaxsd
  01 Ocak 2011 - 20:32

  saka efsa

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir