CD Recovery Toolbox Nasıl Kullanılır? Medya Dosyası Kurtarma Aracı İndir Download

CD Recovery Toolbox Nasıl Kullanılır?

Silinen Dosyalar Nereye Kayboluyor?

Bir dosyayı geri dönüşüm kutusuna göndermeden sildiğinizde o dosyanın bilgisayarınızdan tamamen kalktığını mı düşünüyorsunuz.Gerçekte bilgisayar kullanıcılarının neredeyse tamamı bir dosyayı bilgisayarından sildiğinde onu tamamen kaybettiğini sanır. Aslında bu böyle değildir.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Oysa bir dosya bu şekilde silinmez; sadece görünürde o dosyaya erişebilmek mümkün değildir. Sabit disk silinen dosyanın bulunduğu alana yeni veriyi yazmadığı sürece bir dosyanın kurtarılma olasılığı her zaman vardır. Bu amaç için ise geliştirilen birçok program bulunuyor. İşte silinen dosyaları kurtaran o programlar…

CD Recovery Toolbox Ne İşe Yarar?

Örneğin bir DVD aldınız ve içerisindeki filmi artık oynatamıyorsunuz veya herhangi bir dosyaya erişemiyorsunuz. Bu durumda kullanabileceğiniz CD Recovery Toolbox, CD/DVD ve Blu-ray medyalarında erişilemeyen dosyaları kurtarabilmenizi sağlayan, kullanışlı bir araç…

rp_bilgi-kurtarma6.jpg

CD Recovery Toolbox Nasıl Kullanılır?

Aracı sisteminize yükledikten sonra zarar görmüş CD, DVD ya da HD DVD‘nizi (hala kullanıyorsanız tabii) optik okuyucunuza koyun. Optik okuyucu koyduğunuz medyayı algıladıktan sonra CD Recovery Toolbox, bu medyada yer alan klasör ve dosyaların bir dökümünü size sunacaktır.

Kurtarmak istediğiniz dosyaları işte bu pencere yardımıyla seçtikten sonra ‘Next’ ile devam edin. Bu işlem biraz vakit alabileceğinden sabırlı olmanızda fayda var.

Sponsorlu Bağlantılar

CD Recovery Toolbox İndir Download

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    gokhan
    07 Ağustos 2011 - 17:37

    admın bu program sadece F yı okuyor benım cıkartacagım dosyalar ıse E de nasıl olacak setup ta yoq ayarlardan degıstırıyım ????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir