Dropbox Nedir?

Dropbox nedir sorusuna verilebilecek en kısa cevap; dosya senkronizasyonu aracı olacaktır.Bu program bilgisayarınıza bir adet Dropbox dosyası oluşturuyor.Bu dosya içerisine kaydettiğiniz bütün dosyalara istediğiniz yerden ulaşabiliyorsunuz.İster internetten, ister başka bilgisayardan…Dropbox üzerinden açtığınız hesap ile giriş yaparak bilgisayarınızdaki bu dosyaya internet üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Dropbox isimli dosyaya kaydettiğiniz herhangi bir dosya, anında bilgisayarlar, cep telefonları ve Dropbox web sitesine kaydeder.Böylece cep telefonunuzdan, başka bilgisayarlardan ve internet üzerinden bu dosyanıza ulaşabiliyorsunuz.

Dropbox Nasıl Kullanılır?

Gelelim bu programın nasıl kullanıldığına.Programı aşağıdaki linkten  indirin.Daha sonra bilgisayarınıza kurmak için setup dosyasını çalıştırın.Kurulum başlayacaktır.Program ücretsiz olarak 2GB alan vermektedir size.50 GB ve 100 GB gibi seçenekleri de bulunuyor fakat bu seçenekler ücretlidir.

rp_dropbox-thumb.jpg

Kurulum bitmeden önce size bir hesabınızın olup olmadığı sorulacaktır.Dropbox hesabınız yok ise ilk seçeneği işaretleyin ve 2 dakikada yeni bir hesap oluşturun.Kurulum bittikten sonra masaüstünde sağ alt köşede yani sistem saatinin yanında Dropbox simgesini göreceksiniz.

C:\Users\Kullanıcı\Dropbox yoluna gittiğinizde oluşturulmuş dosyanızı göreceksiniz.(Sistem saatinin yanındaki Dropbox simgesine tıklayıp “Open Dropbox folder” diyerek dosyanıza ulaşabilirsiniz). Bu dosya içerisine bilgisayarınızdan film, video, belge, klasör, müzik vb. dosyaları kopyalayıp yapıştırın.Daha sonra internetten Dropbox hesabınıza girin.Göreceksiniz ki bu dosyaya kaydettiğiniz dosyalar internet üzerinde de gözüküyor.

Örnek olarak, işyerinizde dropbox klasörüne kopyaladığınız bir dosyayı evdeki Dropbox klasörünüzde de görebileceksiniz.Ayrıca Dropbox’un mobil versiyonunu cebinze de indirip kurarak dosyalarınıza cep telefonunuzdan da erişebilirsiniz.Dropbox İndir