Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden Gelen Soru:

Ekran görüntüsü nasıl çekilir?

Cevap:

Ekran görüntüsü çekmenin yollarından size bahsedeceğim.Ekran görüntüsünü bilgisayarınızın kendi marifetini kullanarak alabilirsiniz.Diğer şekilde ise ekran görüntüsünü almak için tasarlanan yazılımlar sayesinde alırsınız.Eğer ekran görüntüsü alma işini oyun oynarken falan almayı düşünüyorsanız size aşağıdaki yazılımlardan birini kullanmanızı öneririz.

1.Yol: Prnt Screen Yöntemi

Bilgisayarınızın klavyesinde yer alan Prt Scn yada Print Screen gibi ifadeler yazan bir tuş olacaktır.Bu tuşu kullanarak ekranınızın görüntüsünü alabiliyorsunuz.Ekran görüntüsünü almak istediğinizde bu tuşa bastığınız anda o anki ekranın resmini çekecektir.Daha sonra bilgisayarın kendi programı olan Paint’i açın ve ctrl+v yaparak yada mause’a sağ tıklayıp yapıştır diyerek ekranın resmini Paintte görebilirsiniz.Buradan da istediğiniz düzenlemeleri yaparak yada olduğu gibi bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

2.Yol: Ekran Görüntüsü Alma Programları

Akran görüntüsü almanın bir diğer yolu ise program kullanmaktır.Aşağıdaki programları kullanarak hem ekran görüntüsü alabilirsiniz hemde ekranın video görüntüsünü alabilirsiniz.

CamStudio

CamStudio ekran görüntüsü alma konusunda çok gelişmiş bir programıdır.Bu program ile hem ekran görüntüsü alabilir hemde ekranda yaptıklarınızın avi uzantılı videolarını da çekebiliyorsunuz.Üstelik ses de ekleyip sunum oluşturabiliyorsunuz.

Free Screen Recorder

Sponsorlu Bağlantılar

Free Screen Recorder kullanımı gayet kolay olan, ücretsiz bir ekran görüntüsü kaydetme programıdır. Ekranda görmekte olduğunuz tüm işlemleri ve sesleri standart bir AVI video dosyası olarak kaydedebilir. Fare hareketleriniz, bir program başlatmanız, yazdığınız yazılar, tıkladığınız düğmeler vb.. her ne işlem yapıyorsanız Free Screen Recorder tarafından belirlediğiniz video ayarlarıyla kaydedilecektir.

Farenizin işaretçisinin görünüm, altını çizmek istedğiniz yerler gibi değişik özellikleri de kullanabiliyorsunuz. Tümüyle ekran görüntüsünü kaydedebildiğiniz gibi sadece ekranın bir kısmını da kaydedebiiliyorsunuz. Bu programı eğitim videoları hazırlama işleminde kullanabilirsiniz

Freez Screen Video Capture

Freez Screen Video Capture bir ekran görüntüsü yakalama & ekran videosu kaydetme programıdır. Bilgisayarınızın ekranında görünen tüm işlemleri kaydedebilir ve bunlara ses de ekleyebilirsiniz. Bu işlemler sonucunda oluşacak videoyu da istediğiniz formatta (avi, mpg, divx) kaydedebilirsiniz.

Freez Screen Video Capture programını ekran demoları, eğitim videoları, animasyonlu dökümanlar ve animasyonlu sunumlar hazırlamak için kullanabilirsiniz

Fraps

Fraps adlı program oyunlarda video çekmenize yarayan bir programdır. Programdaki ayarlamaları yaptıktan sonra oyuna girip ayarladığınız tuş ile kaydı başlatabilir ve durdurabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir