Facebook’u Kullanışlı Hale Getiren Firefox Eklentileri

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook İçin Firefox Eklentileri

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağı Facebook bir yanda,diğer yanda ise açık kaynak kodlu ve eklentileri sayesinde çok güçlenip rakiplerine fark atan internet tarayıcısı Firefox.Bu ikisinin aynı ortamda olması ne alaka diyebilirsiniz.Eğer internete erişmek için Firefox tarayıcısını kullanıyorsanız ve Facebook’un kullanıcılarından biriyseniz burada anlatılacak eklentiler çok işize yarayacaktır.Firefox tarayıcısı bu eklentilerle Facebook için ideal bir tarayıcı haline gelmekte.Eklentilerin ne işe yaradıkları ve resimlerini aşağıda bulabilirsiniz.Belirtilen eklentileri indirip kurmanız halinde Facebook’ta daha zevkli zaman geçireğinizden şüpheniz olmasın.

Facebook artık hayatımızın vazgeçilmez öğelerinden biri.Yemek yemek, su içmek gibi bir şey Facebook hesabını kontrol etmek; aynı zamanda güzel vakit geçirmek için de kullanabileceğiniz sitelerin başında geliyor.

rp_facebook-firefox.jpg

Facebook her ne kadar hiçbir başka sosyal ağ sitesinde bulunmayan özellikler sunsa da bazı noktalarda yetersiz kalabiliyor. Bunun farkında olan yazılım geliştiricileri ise sürekli, Facebook’a yeni özellikler ekleyen, bazı işlemleri daha kolay gerçekleştirmenizi sağlayan uygulamalar geliştirmeye devam ediyorlar.

Hemen aşağıda göreceğiniz Facebook kullanıcıları için hazırlanmış 9 adet birbirinden elzem Firefox eklentisini sizin için derledik.

1. Facebook Chat History Manager

Facebook Chat, yaptığınız sohbetleri kaydetmenize izin vermiyor. Facebook Chat History Manager eklentisi ile Facebook’ta yaptığınız sohbetlerin hepsini kaydedebilirsiniz. Eklenti sohbetleri bilgisayarınızda bir klasöre kaydediyor ve bu sohbetlere Firefox üzerinden ulaşabiliyorsunuz; isterseniz bu sohbet geçmişini şifre koruması ile de saklayabilirsiniz.

2. ArchiveFacebook

ArchiveFacebook eklentisi, Facebook hesabınızla ulaşabildiğiniz içerikleri sabit diskinize kaydetmenizi sağlar. Arşivlenen içerikler fotoğraflar, mesajlar, aktivite geçmişi, arkadaş listesi, notlar, etkinlikler, gruplar ve bilgiler biçiminde olabilirler.

3. F.B. Purity – Cleans Up Facebook

Facebook haber akışınızdaki reklamları, uygulama spamini ve diğer sinir bozucu yığılmayı gizler, yazı tipi boyutunu artırmanıza, renkleri ve çok daha fazla özelliği değiştirmenizi sağlar.

4. AdBye – For Facebook

Facebook’ta sayfalarını saran reklamlar sizi rahatsız mı ediyor? Bu eklenti ile Facebook reklamlarına “güle güle” diyebilir, sayfaları hiç reklamla karşılaşmadan dolaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir