En İyi Uzak Masaüstü Programları

Sponsorlu Bağlantılar

Uzak masaüstü programları aynı ortamda olunmadığı durumlarda yardım etmek yada karşı bilgisayara teknik anlamda müdahele edebilmek amacıyla kullanılırlar. Bu yazılımlar arasında seçim yapacaklar için burada bir kaç yazılımı ve işlevlerini veriyoruz. İncelerseniz işinize fazlasıyla yarayacaktır.

1.TeamViewer

İnternet üzerinden bilgisayarlara erişim için kullanabileceğiniz Türkçe ve ücretsiz bir yazılım.TeamViewer ile internet üzerinden birkaç saniye içerisinde herhangi bir bilgisayara veya sunucuya bağlanabilir ve bu bilgisayarı sanki karşısında oturuyormuş gibi uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

2.LogMeIn

LogMeIn Free sayesinde kendi bilgisayarınıza istediğiniz yerden ulaşarak işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Yazılım kullandığı 256-bit SSL şifreleme sistemiyle gayet güçlü bir güvenlik sunmakta. Mobil desteği sayesinde akıllı telefon ve tablet desteğiyle uzak masaüstü bağlantısını da desteklemekte.

3.Show My PC

Show My Pc ile uzaktaki bir bilgisayarı internet üzerinden rahatça kontrol edebileceğiniz ücretsiz bir yazılımdır. Masaüstü yapılacak ve yapacak olan her iki bilgisayarda da program kurulu olmalıdır. Bir taraf bağlantı başlattıktan sonra karşı tarafa bağlantı id’sini verdiğinde karşısındaki bilgisayar bu id yardımıyla bilgisayara girerek uzak masaüstü yapma şansına sahip olur. Son derece kolay kullanımlı bir arayüze sahip olan programın Türkçe dil desteği de bulunmakta.

4.Ammyy Admin

Kurulum dosyası olmayan bu başarılı ve ücretsiz uzak masaüstü programıyla aynı zamanda güvenlik duvarı ayarlarınızla oynamanıza da gerek kalmamaktadır. Programın kurulu olduğu iki bilgisayar arasında istediğiniz şekilde bağlantı kurabilmek tamamen sizin elinizde. Aynı zamanda Ammyy Admin içerisinde sesli sohbet ve dosya transferi gibi güzel özellikler de bulunmakta.

5.Real VNC

Real VNC internet üzerinden başka bir bilgisayara bağlanmanıza olanak tanıyan yardımcı bir programdır. Programı arkadaşlarınıza teknik konularda yardımcı olmak için rahatça kullanabilirsiniz. Aynı zamanda evinizde veya işyerinizde bulunan bilgisayarınıza Real VNC’yi kurarak istediğiniz zaman ulaşma şansına sahip olabilirsiniz.

Sizin bildiğiniz veya kullandığınız daha iyi bir yazılım var ise bizimle paylaşın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    Yazılım Eğitimi
    04 Eylül 2012 - 20:39

    İkisinde kendilerine göre artıları ve eksileri var kıyaslamak güç 😉

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir