PC İçin WhatsApp Masaüstü Uygulaması Çıktı! WhatsApp İndir

Sponsorlu Bağlantılar

PC için WhatsApp indir

WhatsApp uygulamasının en sonunda masaüstü uygulaması da çıktı. Hem Windows hemde Mac için WhatsApp uygulamasını duyuruldu. Bundan böyle WhatsApp Web uygulaması yerine WhatsApp masaüstü uygulamasını kullanabilirsiniz.

WhatsApp masaüstü uygulaması hemen hemen WhatsApp Web uygulamasında farksız diyebiliriz. Tek farkın ise internet tarayıcısından kurtulmanız diyebiliriz. Tasarım ve kullanım açısından WhatsApp masaüstü uygulaması ile WhatsApp Web uygulaması arasında hiçbir fark bulunmuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp masaüstü

WhatsApp masaüstü uygulamasının kullanımı

Masaüstü WhatsApp uygulamasını aşağıdaki linke tıklayarak indirin. İndirip yükleyince karşınıza gelen pencerede Whatsapp mobil üzerinde QR kodu taratmanız istenecek.

Mobil cihazınızdan Whatsapp uygulamasını açın ve sağ üst köşeden Ayarlar bölümüne gidin. Burada ” WhatsApp Web” seçeneğine tıklayarak bilgisayardaki QR kodu okutun. Eğer daha önceden WhatsApp Web kullandıysanız giriş yaptığınız bilgisayarlar gözükecek. Bu pencerede sağ üst köşede yer alan + işaretine tıklayarak yeni bilgisayar için QR kodu taraması yapabilirsiniz. Böylece WhatsApp masaüstü uygulaması aktif olacaktır.

Windows 8 ve üzeri bilgisayarlarda kullanılabilen masaüstü uygulamasını bilgisayarda aktif kullanabilmek için Whatsap telefonunuzda açık olmalıdır. Yani telefondaki internet bağlantısını keserseniz bilgisayarda kullanamazsınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir