Spotflux Nedir? Ne İşe Yarar?

Yasaklı sitelere girmek için kullanılan en popüler yazılımların başında hiç şüphesiz Hotspot Shield gelir.Bu programın ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını videolu bir şekilde buradaki yazımızda sizlere aktarmıştık.

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi de sizlere başka bir alternatif ve tıpkı Hotspot Shield gibi etkili bir yazılımı tanıtacağız.Bütün yasaklı sitelere girmek için bundan sonra Spotflux adlı yazılımı da kullanabilirsiniz.Engellenmiş bütün sitelere  Spotflux sayesinde kolayca giriş yapabileceksiniz.

Spotflux isimli program hem Mac OS hem deWindows desteği sunuyor.

Programı hemen indirmek için tıklayın: Spotflux İndir

Şimdi de programı nasıl kullanacağınıza geçelim;

Spotflux Nasıl Kullanılır?

Spotflux isimli programın yaptığı bilgisayarınıza yeni bir sanal ağ kartı eklemek.Böylece yaptığınız bağlantılar Spotflux programının kendi kendi sunucuları üzerinden gerçekleşiyor. Bu da sizin ülkenizdeki yasaklı sitelere girmenizi sağlıyor.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ihtiyaç duymadığınızda ve güvenlik gerektiren önemli işlerinizde uygulamayı kapatmaktır.Çünkü Spotflux programı internet hizmetiniz ile aranıza bir aracı koyuyor.Bu da güvenlik için riskli bir durum.Yasaklı sitelere girerken kullanmanız en doğrusu olacaktır.

Spotflux Nasıl Aktif Edilir, Nasıl Kapatılır?

Uygulamayı kurduktan sonra açılan pencerede Spotlux Enabled yazısını görüyorsak, istediğimiz her siteye girebiliyoruz demektir. Spotlux’ı kapatmak istediğinizde ise alttaki disable butonuna tıklamanız yeterli.

Sponsorlu Bağlantılar

Uygulamanın ayarlarını Windows kullanıcıları saatin oradaki uygulamasimgesine sağ tıklayarak yapabilirler.

Uygulama normal kullanıcılar için zaten ayar gerektirmiyor. Eğer kullanmakistediğiniz başka bir proxy sunucusu varsa, ayarlar kısmında bunu yazmanız yeterli. Spotflux kendi proxy bağlantıları yerine o zaman sizin vereceğiniz proxy sunucusunu kullanacaktır.

Bu uygulama sayesinde artık bizi takip eden pek çok Mac ve Windowskullanıcısı, erişim engeli bulunan pek çok siteye hızlı ve normal bilgisayarlardan girdiği gibi erişim sağlayabilecek. Tarayıcının içerisinden proxy uygulamalarını kullanmanıza gerek kalmıyor.