Utorrent Nedir Nasıl Kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Utorrent Nedir?

Utorrent programını daha iyi anlayabilmek için öncelikle Torrent nedir?  nasıl işlem yapılır yararları ve zararları nelerdir bunları iyi bilmek gereklidir. Öncelikle Torrent çalışma mantığı P2P olarak adlandırılan yani kullanıcıdan kullanıcıya anlamına gelen indirme terimdir.

Örneğin yeni çıkan bir Oyun, Albüm, Film  yada programı Torrent sitelerindeki bağlantılar ile hızlı ve kaliteli bir şekilde indirme yapabilir yada kullanıcılar ile paylaşarak başkalarının indirmesini sağlayabilirsiniz. Torrent indirme işlemleri dışında en iyi programlardan biri olan internet download manager nasıl en çok kullanılan indirme yöneticisi ise Utorrent’te bu alanda lider bir yazılımdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Utorrent

Utorrent Nasıl Kullanılır?

Programın kurulumunu yaptıktan sonra Özellikle Türkçe Olmasına dikkat etmeniz gerekli daha sonra google’da aradığınız şeyin sonuna torrent yazarak dosyalara ulaşabilirsiniz, Örneğin google İdman torrent indir yazdık karşımıza çıkan siteye girdiğimizde download linkini Utorrent programı otomatik olarak algılayacaktır eğer algılamazsa linke tıkladığımızda indirme işlemi için ekran hazır hale gelir siz sadece indirme yapılacak alanı seçerek onay vereceksiniz.

Dosya indirme hız limitini kendiniz ayarlayabilir ve bir dosya ne kadar popüler ve ne kadar çok kişi tarafından indiriliyorsa sağlamlığı hakkında emin olabilirsiniz fakat download işlemi buna oranla yavaş olabilir.

Kısaca bilmeyenler için Torrent Terimleri

Uploader: paylaşımı yapan kişi, yani bilgisayarındaki dosyayı torrent sitesine yükleyen kullanıcılara denir.

Leecher: Dosyayı yükleyen Uploader kullanıcısının sunduğu yani paylaştığı dosyayı indiren kullanıcılara denir.

Seeder: Dosyayı yükleyen Uploader kullanıcısının sunduğu paylaşımları indirdikten sonra diğer kullanıcılarında indirebilmesi için dosyayı paylaşımda tutan kullanıcılara denir.

Hit-Run: kullanıcıların dosyayı indirdikten sonra seed etmeden dosyayı görevlerden silmesine veya gönderme işlemini durdurmasına denir.

Programı indirin: utorrent indir

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir