Netbook’a Android Nasıl Yüklenir?

Sponsorlu Bağlantılar

Netbook’unuz Android Olsun

Tablet bilgisayarlarda kullanılan ve akıllı telefonlarda yeni bir çığır açan Android işletim sistemini Netbook’unuzda kullanmak ister misiniz.Üstelik Android’in son sürümü olan Ice Cream Sandwich‘i kullanabiliyorsunuz.Netbook’da Android deneyimi yaşamak isteyenlere güzel bir haberimiz var.Android x86 isimli yazılım ile Android’i netbook’unuza yükleyebiliyorsunuz.Fakat bunu sadece Intel netbook’lara yüklemeniz mümkün.

Netbook’unuza Android yüklediğiniz vakit Android Market‘e de erişebiliyor ve uygulama yükleyebiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Önemli not: Android’i Netbook’unuza yüklemeniz halinde varolan verilerinizi ve işletim sisteminizi kaybedeceksiniz (çift önyükleme konusunda yetenekleriniz varsa bunu halledebilirsiniz). Ancak 3. sayfada hiçbirine zarar gelmeden SD karta yüklemeyi de anlatıyoruz.

Androidx86 Yazılımını İndirin ve Kurun

Androidx86 proje sayfasına giderek son sürüm olan 4.0’ı indirin. 4.0’ın birkaç farklı sürümü bulunuyor. Buradan netbook’unuza en çok uyan paketi indirin. Android’i Masaüstü PC’nizde denemeye değmeyebileceğini söyleyelim.

Flash sürücüye kopyalayın

ISO dosyasını indirdikten sonra onu bir USB belleğe yazmanız gerekiyor. Bunun için farklı platformlarda çalışan UNetBootIn‘i veya sadece Windows’da çalışan ve kullanımı kolay Linux Live‘ı kullanabilirsiniz.

Yükleyin

Android’i yüklemeden sadece denemek istiyorsanız, LiveCD modunu seçin. Bu modda yaptığınız kişiselleştirmeleri kaydedemeyeceksiniz.

Android’i yüklemek için “Install” seçeneğini seçin. Yükleyici, dual-boot (çift önyükleme) için pek fazla seçenek sunmadığından, varolan işletim sisteminizi tutmak, sizin yeteneklerinize dayanıyor. Şu anki işletim sisteminizi kaybetmek sizin için önemli değilse, işiniz kolay olacak. Ancak işletim sisteminizi kaybetmenizi sağlayacak kolay bir yol da var. Yazımızı okumaya devam edin.

Android’i SD Karta Yükleyebilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Android’i bir SD karta yükleyebilirsiniz. Bu durumda netbook’ta kulandığınız işletim sistemi, uygulamalarınız ve ayarlarınız etkilenmeyecektir.

Bunun için bir flaş sürücüsüne ve SD karta ihtiyacınız var. Flaş sürücüyü SD karta Android’i yüklemek için kullanacaksınız.

Yapmanız gereken basit. Yükleyiciyi çalıştırın. Yükleme hedefi olarak SD kart yerine sabit diskinizi seçin.

Android, netbook’da oldukça iyi çalışıyor. Giriş ekranınızı dilediğiniz gibi düzenlemeniz, telefon ve tabletlerde olduğu gibi uygulamalar arasında dolaşmanız mümkün.

Android Market’teki her uygulama çalışmasa da çalışan birçok uygulama bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir