En İyi Ücretsiz Media Oynatıcılar

Sponsorlu Bağlantılar

En İyi 10 Medya Oynatıcı

Bilgisayarınızda film izlerken veya videolarınızı oynatırken mevcut media oynatıcınız yetersiz kalıyorsa işte size 10 adet alternatif.Bilgisayar kullanıcılarının en çok tercih ettiği çok formatlı multimedya oynatıcılarını bir arada sizlere sunuyoruz.Hangi medya oynatıcısı daha iyi diye araştırma yapmanıza gerek yok.

Kendi kişisel ihtiyaçlarınıza görede kişiselleştirebileceğiniz medya oynatıcılar her türlü ihitayıcınıza cevap verecektir.İşte tamamı ücretsiz ve çok kullanışlı media oynatıcıları…

Sponsorlu Bağlantılar

1.VLC Media Player

Filmlerinizi veya video kliplerinizi oynatmakta sıkıntı çekiyorsanız VLC Media Player’in namını daha duymadınız demektir.Çünkü neredeyse bütün video formatlarını oynatması ile nam salan ücretsiz media oynatıcı VLC, yeni sürümü ile daha gelişmiş olarak karşımıza çıktı.

Aynı zamanda program yardımıyla internet üzerinden anlık olarak televizyon kanallarını takip etme olanağınız da bulunmaktadır. Ayrıca Blu-ray ve HD videoları oynatma özelliği de bulunmaktadır.

2.UMPlayer

Daha öncede MPlayer olarak tanınan UMPlayer gelişmiş bir multimedya oynatıcısıdır.Program şık tasarımı ile harika bir müzik dinleme ve video izleme deneyimi sunmaktadır. UMPlayer ile Youtube üzerinden video arayabiliyor ve isterseniz internet üzerinden TV ve radyo kanallarına takip ediyorsunuz.Oynatamayacağı format yok gibi görülen program  bünyesinde 200’den fazla codec bileşenini barındırıyor.

3.KMPlayer

The KMPlayer, birçok formatı oynatabilen medya programıdır.The KMPlayer, hem programda bulunan codecleri ve bilgisayardaki codecleri kullanabilir.Bu program ile kendi albümlerinizi yapabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Programın farklı tema ve eklentileriyle istediğiniz gibi özelleştirilebilliyor.Hatta tercih edeceğiniz şekilde resim özelliklerini değiştirebilir, video görüntülerini keskinleştirebilir, farklı filtreler uygulayabilir ve isterseniz anlık olarak izlediğiniz videoyu kaydedebilirsiniz.

4.SPlayer

Hafif ve basit bir medya oynatıcı tercih ediyorsanız SPlayer tam size göredir. Arayüzü biraz sıkıcı gibi görünse de basit ve sade tasarımları sevenlerin hoşuna gidebilir. Kullanımı oldukça kolay olan Splayer ile kolayca video izleyebilir ve herhangi çevrimiçi bir mağazadan müzik dosyalarını dinleyebilirsiniz. Program içerisinde video ve ses ekolayzırı, 3 tane farklı ara yüz ve ekran yakalama aracını barındırmaktadır.

5.GOM Player

GOM Player, ücretsiz bir oynatıcı olmasına rağmen harika özellikleri bünyesinde barındıran bir çoklu ortam oynatıcısıdır.Çoklu ortam oynatıcısında olması gereken bütün özellikler hemen hepsi  GOM Player‘da bulunmaktadır. Ve her özelliği kendi isteğinize göre ayarlama imkanı sunulmuştur.

Program Skin (Tema) desteğine de sahiptir.Sistem kaynağınızı az kullanan bu program gömülü codec sistemi sayesinde AVI, MPEG, DivX, XviD, AC3, OGG, MP4 gibi popüler dosya formatlarını doğrudan oynatabiliyor. Yani ekstra codec paketleri kurmanıza gerek kalmıyor. Program ayrıca patentli teknolojisi sayesinde bozuk olan veya o an indirmekte olduğunuz ve henüz tamamlanmamış olan AVI dosyalarını oynatabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

6.BSPlayer

BS Player birçok özelliğe sahip fazlasıyla işinize yarayacak  bir video  oynatıcı programıdır ve artık hızlı ve profesyonel.Bs Player ile alt yazılı, çoklu hoparlör kipi ve bütün farklı uzantılardaki videolarınızı oynatabilirsiniz.

Bu program ile Winamp eklentilerini de kullanabilirsiniz.

7.DAPlayer

Güçlü, kullanımı kolay ve ücretsiz bir medya oynatıcı olan DAPlayer ile her türlü ses ve video dosyasını rahatlıkla oynatabilirsiniz. Yüksek kaliteli Bluray, AVCH, TS, MKV, MPEG4, H264 formatlarının yanısıra DVD ve müzik CD’lerinden kullanıların maksimum verimi alması için tasarlanmıştır. Şık ve kullanışlı arayüzü, hafif sistem kullanımı ile tercih edilmesi gereken oynatıcılardan biridir. İçerisinde 320’den fazla video codec ve 120’den fazla ses codec’ini barındıran program herhangi ekstra bir codec paketine ihtiyaç duymamaktadır. Sonuç olarak DAPlayer Windows işletim sistemi üzerinde kullanıcılara mükemmel bir ses ve görüntü deneyimi sunmakta.

8.Splash Lite

Yüksek çözünürlükteki MPEG-2 ve AVC/H.264 formatlı dosyaları akıcı bir şekilde oynatabilen, sisteminizi zorlamayan ve ücretsiz bir program olan Splash Lite aynı zamanda şık tasarımıylada dikkat çekmekte. İzlediği videolarda daha parlak renkler ve daha akıcı görüntüler isteyen kullanıcıların denemesi gereken Splash Lite ile yüksek kalitede televizyon izleyebilir ve kolaylıkla anlık kayıt yapabilirsiniz.

9.PotPlayer

Sponsorlu Bağlantılar

PotPlayer ücretsiz ve Türkçe dil desteğine sahip olan gelişmiş bir multimedya oynatıcıdır. Güçlü sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyan program bu açığını bir çok programın henüz desteklemediği geniş bir format arşivini destekleyerek kapatmıştır. Geniş seçeneklere sahip altyazı desteği sunan program aynı zamanda özelleştirilebilir arayüzleriyle de kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Boyutu ve çözünürlüğü ne olursa olsun her türlü video ve ses dosyasını akıcı bir şekilde oynatabilir.

10. Windows Media Player

Windows Media Player gibi bir çok medya oynatıcı olmasına rağmen, zarif ve şık arayüzü, kolay medya tarama yeteneği sayesinde ön plana çıkmaktadır.Windows Media Player 12 3GP, AAC, AVCHD, MPEG-4, WMV ve WMA dahil olmak üzere popüler olan pek çok ses ve video biçimleri için yerleşik destek içerir. Ayrıca çoğu AVI, DivX, MOV ve Xvid dosyasını destekler.

Daha akıllı DVD yürütme, 15 saniyelik şarkı önizlemeleri ve sevdiğiniz medyalara hızlı erişim için Sıçrama Listeleri’nin tadını çıkarın. Üstelik bu yalnızca başlangıç.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir