Dosya Sıkıştırmanın Yeni Adı Peazip

Bilgisayar kullanımında en büyük sorunlardan biride ekstra işlemler yapabilmek için işletim sisteminin haricinde gereken 3.parti yazılımlardır.Son zamanlarda birçok ücretli yazılıma alternatif olarak sunulan ücretsiz yazılımlar bu soruna çare olarak sunulmakta.

Ücretli programlara göre tek avantajı ücretsiz olması olmayan bu programlardan birini vereceğiz.Dosya sıkıştırma programınızdan memnun değilseniz, bu bedava alternatife mutlaka şans verin…

Sponsorlu Bağlantılar

Neredeyse dün sıkıştırılmış arşiv dosyalarını açabilen ve tamamen ücretsiz bir alternatif arıyorsanız Peazip tam da size göre olabilir. Daha önce kullandığınız diğer sıkıştırma programlarına benzer ara birimi ile kullanırken zorluk çekmeyeceğiniz bu program tam 126 farklı sıkıştırma yöntemini destekliyor. Windows ve Linux işletim sistemlerinde çalışan Peazip, Apple’ın DMG dosya türünü Windows ve Linux cihazlarda bile açabiliyor.

rp_peazip.png

Kullanım esnasında görebileceğiniz gibi basit bir dosya yönetim programını andıran arabirimi her seviyeden kullanıcının zorluk çekmemesi için hazırlanmış. Peazip’in göze çarpan diğer bir özelliği de sıkıştırma formatları arasında dönüşüm imkanı sunması. Örneğin sıkıştırılmış ve .RAR olarak kaydedilmiş bir dosyayı .ZIP’e dönüştürmek mümkün.

Peazip İndir