İnternetten Bilgisayara Nasıl Resim İndirilir? (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden gelen soru:

Resim nasıl indiricem?

Cevap:

Gezdiğiniz internet sitelerinden ilginizi çeken yada işinize yarayacak resimleri indirmek istiyorsanız ve bunun nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, şimdi size nasıl resim indireceğinizi anlatacağım.

Genellikle en popüler 3 tarayıcı kullanıldığı için bu tarayıcılardan nasıl resim indireceğinizi aktaracağım.Google Chrome, Internet Explorer ve Mozilla Firefox’dan nasıl resim indireceğinizi anlatacağım;

Şimdi ilk önce Google Chrome’dan nasıl indireceğinize bakalım;

Aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere Google Chrome’da görüntülediğiniz resmin üzerine sağ tıklayarak “Resmi farklı kaydet” seçeneğine tıkladığınız vakit resmi bilgisayarınıza indirmiş olacaksınız.Resim ya belirlemiş olduğunuz klasöre yada direk kaydederseniz C:\Users\Kullanıcı Adınız \Downloads isimli klasörün içinde yer alacaktır.

 

 

Şimdi de İnternet Explorer’dan nasıl indireceğinize bakalım;

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere Internet Explorer‘da görüntülediğiniz resmin üzerine sağ tıklayarak “Resmi farklı kaydet” seçeneğine tıkladığınız vakit resmi bilgisayarınıza indirmiş olacaksınız.Resim ya belirlemiş olduğunuz klasöre yada direk kaydederseniz Resimlerim isimli klasörün içinde yer alacaktır.

Son olarak Firefox’dan nasıl indireceğinize bakalım;

Aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere Firefox’da görüntülediğiniz resmin üzerine sağ tıklayarak “Resmi farklı kaydet” seçeneğine tıkladığınız vakit resmi bilgisayarınıza indirmiş olacaksınız.Resim ya belirlemiş olduğunuz klasöre yada direk kaydederseniz C:\Users\Kullanıcı Adınız \Downloads isimli klasörün içinde yer alacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(3) Yorum

  admin
  29 Ekim 2013 - 10:15

  İndirmek istediğiniz resmin üzerine mause ile yani fare ile gelin. Farenin sağ tuşuna basın ve resmi farklı kaydet diyerek bilgisayarınıza indirin.

  funda şan
  29 Ekim 2013 - 10:10

  Ben resmi renli indirmeyi ve faceme koymak istiyorum ama bilmiyorum. Nasıl oluyor… bana lütfen acil cevap atarmısınız

  misafir sex
  01 Nisan 2013 - 15:09

  aoooooooooooooooooooooooo biliyordum zaten bebek işti dimi tatlılar aoooooooooooooooooooooooooooooo<3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir