Kategoriler
Soru / Cevap

2 Yıllık Anestezi Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Bulabilir Miyim?

Sizden gelen soru:

Ben Ankara üniversitesi anestezi bölümünde 2 yıllık okumak istiyorum buradan mezun olduktan sonra iş imkanı bulabilir miyim?? *

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap:

Anestezi bölümü iş imkanları ve maaş durumu

Anestezi bölümü iş bulma olanakları en yüksek olan bölümlerden birisidir, kpss alımlarından en düşük puanla alım yapan bölümlerden birisidir. Anestezi alımlarında öncelik sağlık lisesi mezunlarına verilir, kalan boş kontenjanlara ise YGS-2 puanıyla alım yapılır.

Özel hastanelerde ameliyathanede anestezi teknisyeni olarak, eğer kendini yetiştirip yoğun bakım öğrenirse yoğun bakım hemşiresi olarak çalışabilirler. İşsiz kalmak bu meslekte imkansız.

Mezun olur olmaz iş bulabilirler. Yeni mezun bir anestezi teknikeri 1500 TL gibi ücretler ile iş bulabilir. Kendi imkanlarıyla bu parayı iki katına çıkarması da mümkün (nöbet ve muayenehanelerde).

Ayrıca bkz: Anestezi bölümü taban ve tavan puanları

Dikkat, pratik düşünme ve biraz matematik 

Anestezi bölümü yurtiçinde fazla gelişme kaydetmedi ama yurt dışında çok popüler bir meslek ve oldukça iyi gelir sağlayan bir meslek.

Anestezi bölümü okuyanlar stajlarını kesinlikle atlamasınlar, olabildiğince çok çeşitli ameliyat izlemeye çalışsınlar çünkü özel sektörde eğitim araştırma hastanelerinde görebilecekleri ameliyatların çoğunu göremezler.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RenkliNOT